Zarządzanie korporacją jest szalenie trudnym zadaniem nie tylko z uwagi na wielkość biznesu, ale także konieczność zadbania o sprawną komunikację z pracownikami – i to na wielu poziomach. Jeśli pracownicy nie są na bieżąco z tym, co dzieje się w organizacji, czują, że ich głos się nie liczy, a przy tym otrzymują zniekształcone komunikaty (np. polecenia przekazywane przez wielu pośredników), to powstaje duży problem odbijający się na efektywności pracy, atmosferze oraz motywacji.

Narzędziem eliminującym ryzyko podobnego scenariusza jest aplikacja korporacyjna. Jej wdrożenie w organizacji z miejsca poprawia komunikację i przynosi szereg innych korzyści. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Sprawna komunikacja z pracownikami – i to od ręki!

Kluczową korzyścią wynikającą z wdrożenia aplikacji korporacyjnej jest wyeliminowanie dotychczasowych problemów komunikacyjnych. Mogły one wynikać z utrudnionego kontaktu na linii firma-pracownicy czy po prostu braku opracowanych standardów komunikacji.

Jeśli pracownicy otrzymują informacje częściowo ustnie, częściowo za pośrednictwem wiadomości mailowych oraz telefonicznie, to nic dziwnego, że w pewnym momencie wkrada się tutaj chaos – to prosta droga do popełniania błędów oraz spadku wydajności.

Aplikacja korporacyjna jest bardzo skutecznym narzędziem komunikacji, ponieważ do jej obsługi potrzebny jest wyłącznie smartfon – a ten każdy z nas ma zawsze przy sobie. Powiadomienia wysyłane prosto na telefon są odbierane przez pracowników w pierwszej kolejności, wygodnie, dyskretnie, także wtedy, gdy pracownik nie ma już dostępu do komputera czy nie może odebrać telefonu np. w obecności klienta.

Przejście na w pełni cyfrowy obieg dokumentów

Aplikacja korporacyjna może służyć nie tylko do bieżącej komunikacji z pracownikami. Warto ją traktować jako łatwo dostępne (dosłownie na wyciągnięcie kciuka) źródło firmowych dokumentów i wniosków. Dzięki temu korporacja jest w stanie ograniczyć obieg papierowej dokumentacji do minimum, oszczędzając nie tylko czas, ale też pieniądze.

Przykładowo: z poziomu aplikacji pracownik składa wniosek urlopowy, który od razu trafia do bezpośredniego przełożonego. W momencie akceptacji informacja o urlopie jest już dostępna dla kadr. Szybko, tanio, bez ryzyka zgubienia wniosku.

Większe zaangażowanie pracowników

Ważną korzyścią wynikającą z wdrożenia aplikacji korporacyjnej jest poprawa atmosfery w zespole. Ten efekt bierze się stąd, że pracownicy zyskują narzędzie do utrzymywania relacji z firmą, współpracownikami oraz przełożonymi. Mogą m.in. dzielić się feedbackiem, własnymi pomysłami, wypełniać ankiety pracownicze czy uczestniczyć w grupach dyskusyjnych. Jest to szalenie ważne zwłaszcza z punktu widzenia osób pracujących zdalnie, niemających na co dzień bezpośredniego kontaktu z korporacją. 

Wybieramy aplikację korporacyjną – czym należy się kierować?

Podstawowym kryterium wyboru aplikacji jest to, jakie zawiera funkcje – nie powinno to być wyłącznie narzędzie zastępujące komunikatory internetowe, wiadomości mailowe i rozmowy telefoniczne. Dobre aplikacje korporacyjne są na tyle rozbudowane, że można je wręcz określić mianem mobilnego intranetu.

Kolejną kwestią jest łatwość zaimplementowania, czyli po prostu wdrożenia aplikacji w firmie. Im prościej tym lepiej! Korzystnie jest postawić na narzędzie, które nie wymaga zakupu całego nowego pakietu oprogramowania. Liczy się także intuicyjność obsługi – dlatego dobrym pomysłem będzie wcześniejsze przetestowanie aplikacji.

Przykładem aplikacji korporacyjnej, która idealnie wpisuje się w potrzeby dużych organizacji biznesowych oraz przede wszystkim ich pracowników jest Blue Colibri App. Narzędzie zadebiutowało na polskim rynku zaledwie kilkanaście miesięcy temu, a już korzystają z niego tysiące osób – nie tylko zatrudnionych w korporacjach, ale też w firmach logistycznych, budowlanych, handlowych itd.

Aplikacja korporacyjna Blue Colibri App oferuje szereg funkcjonalności, które realnie przyczyniają się do rozwiązania typowych problemów występujących w dużych organizacjach biznesowych. Więcej o tym przeczytasz w artykule na stronie https://www.bluecolibriapp.com/blog/aplikacja-korporacyjna-blue-colibri-app-4-rzeczy-ktore-zmieni-na-plus-w-twojej-firmie.