Od lat mówi się, że w dużych miastach, takich jak Kraków, z roku na rok przybywa nowych mieszkańców, ubywa ich natomiast w małych miejscowościach. To zjawisko posiada wiele przyczyn, jednak wśród najważniejszych można wymienić urbanizację, czyli to, że młodzi ludzie szukając lepszego życia i szans na wymarzoną karierę, wyjeżdżają do dużych miast i najczęściej tam już zostają, podejmując pracę i zakładając własne rodziny. Prędzej czy później chcą też przestać wynajmować, marząc o własnych czterech kątach. To właśnie dlatego nowe mieszkania w Krakowie cieszą się największą popularnością, ponieważ rynek pierwotny spełnia ich wszystkie potrzeby i wymagania. Wolą bowiem mieszkać na wygodnych i nowoczesnych osiedlach oraz w lokalach, które nie miały wcześniej innych właścicieli, dzięki czemu mogą urządzić je po swojemu od podstaw. Zatem czy warto kupować mieszkanie w Krakowie? W jaki sposób będziemy mogli je wykorzystać?

Czy warto kupować mieszkanie w Krakowie?

Są dwa najważniejsze powody, dla których warto zobaczyć nowe mieszkania w Krakowie i zastanowić się nad zakupem jednego z nich. Po pierwsze, jest to miasto ciągle rozwijające się, które daje swoim mieszkańcom bardzo wiele różnych możliwości. Komfort życia jest naprawdę wysoki, pomijając popołudniowe korki i okresowe problemy ze smogiem, które przecież występują też w innych polskich miastach. Najważniejsze jest to, że Kraków posiada bardzo szeroko rozwiniętą ofertę kulturalną – kina, teatry, muzea, różne wystawy, festiwale muzyczne i filmowe, niszowa muzyka w klubach położonych tuż przy Rynku Głównym, zagraniczni artyści – to wszystko nie tylko ściąga do miasta młodych ludzi, tworzy też niepowtarzalną atmosferę i warunki do relaksu, przeżywania i doświadczania.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupować mieszkanie w Krakowie, warto pamiętać również o tym, że to miasto posiada świetną ofertę akademicką. Wiele uniwersytetów i szkół wyższych jest w czołowych, ogólnopolskich rankingach, przez co ściągają do miasta co roku młodych ludzi, którzy chcą się edukować i zatroszczyć o przyszłą karierę. Liczba mieszkańców rośnie również dzięki dużej liczbie firm z każdej branży – w Krakowie mają swoje oddziały zarówno polskie, jak i zagraniczne przedsiębiorstwa, co tworzy bogaty rynek pracy.

Na co zwrócić uwagę, jeśli decydujemy się na mieszkanie?

Każdy deweloper w Krakowie twierdzi, że jest najlepszym graczem na rynku nieruchomości. Dobrze jednak zweryfikować wszystkie firmy pod kątem ich rzetelności, wypłacalności i poziomu świadczonych usług. Może nam to zając trochę czasu, warto jednak go na to poświęcić, ponieważ własne mieszkanie jest ogromną inwestycją finansową, na którą będziemy mogli sobie pozwolić nie więcej niż kilka razy w życiu, a najczęściej jest to po prostu jednorazowy zakup. Dodatkowo tego typu nieruchomość w dużych miastach, jakim jest Kraków, będzie dużo droższa niż w mniejszych miejscowościach – różnica w cenie jest nawet kilkukrotna. Z pewnością więc nie każdy deweloper w Krakowie zasługuje na zaufanie.

Jeśli szukamy więc odpowiedniego inwestora, któremu będziemy chcieli powierzyć swoje pieniądze, powinniśmy najpierw sprawdzić strony internetowe (każdy deweloper w Krakowie je posiada) i zobaczyć zdjęcia poprzednich inwestycji, zweryfikować informacje o firmie oraz sprawdzić proponowane ceny za metr kwadratowy, które powinny być wyszczególnione przy każdym mieszkaniu. Świetnym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii i komentarzy w internecie zarówno o samej firmie, jak i jakości wykonania poszczególnych inwestycji. Możemy też popytać znajomych, być może część z nich ma już jakieś doświadczenia w tej kwestii, lub też przejść się i zobaczyć je na własne oczy.

kraków mieszkanie

Rynek pierwotny i nowe mieszkania w Krakowie

W związku z tym, że jest bardzo dynamicznym i szybko rozwijającym się miastem, istnieje duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Krakowie, dzięki czemu rynek pierwotny dosłownie kwitnie w tym mieście. Jeśli myślisz o własnym mieszkaniu, Kraków jest świetnym miejscem do życia – bez problemu znajdziesz też lokal idealnie dopasowany do swoich potrzeb i wymagań. Jeżeli natomiast zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na wynajem jako inwestycji, jest to również świetny pomysł. W Krakowie jest bowiem ogromne zapotrzebowanie na lokale do wynajęcia i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić przez następne kilkanaście lat. Będzie to bardzo korzystna inwestycja.

Jaki jest najlepszy deweloper w Krakowie i okolicach?

Patrząc na pozytywne opinie i komentarze w internecie, a także krążące wśród ludzi recenzje, najlepszy deweloper w Krakowie to bez wątpienia Armada Finanse. Najlepszy, czyli taki, który cieszy się największym zaufaniem, rzetelnym przeprowadzaniem klientów przez każdy etap inwestycji oraz z wysokim poziomem obsługi klienta. Co jednak najważniejsze, deweloper Armada Finanse znany jest z tego, że każde mieszkanie jest wykonane na najwyższym poziomie i dopięte na ostatni guzik zgodnie z życzeniami inwestora. Sam dobór lokalizacji również jest świetny, ponieważ są to ciche, zielone i spokojne tereny, które jednak leżą w bliskiej odległości od centrum (Kraków). Jeśli więc szukamy rzetelnego i porządnego dewelopera, warto sprawdzić ofertę Armada Finanse.