ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy sprawy administracyjne można załatwić bez wizyty w urzędzie? Już tak. Wystarczy mieć  SimplySign. To kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego, dzięki któremu można szybko załatwić wszelkie urzędowe formalności w prosty sposób, z dowolnego miejsca i o każdej porze. Do złożenia podpisu wystarczy smartfon z odpowiednim oprogramowaniem i dostępem do internetu.

Czym jest SimplySign?

SimplySign to usługa do składania kwalifkowanego podpisu wraz z wydanym kwalifikowanym certyfikatem podpisu elektronicznego, dostarczane przez Assecco Data Systems. Kwalifikowany podpis elektroniczny jest równoznaczny podpisowi własnoręcznemu. SimplySign pozwala składać podpisy kwalifikowane na dokumentach elektronicznych, również tych które muszą funkcjonować w sprawach urzędowych, np. w ZUS czy Urzędzie Skarbowym. Tym samym, przy użyciu SimplySign można podpisać wszelkiego rodzaju dokumenty, które wymagają zachowania formy pisemnej, jak np. umowa o pracę, przekazania praw autorskich lub sprawozdanie finansowe. Tak samo sprawdza się do użytku osobistego, jak i biznesowego.

Jak podpisać dokument za pomocą SimplySign?

SimplySign to podpis mobilny. Żeby go użyć, wystarczy smartfon z odpowiednim oprogramowaniem i dostępem do internetu. Nie są wymagane żadne czytniki czy karty kryptograficzne. Podpisanie dokumentu odbywa się bezpośrednio ze smartfona – proces jest dostępny zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Chociaż użytkownik nie ma w ręku fizycznego urządzenia do przechowywania danych do składania podpisu, nie należy bać się o bezpieczeństwo – klucze są przechowywane w systemie SimplySign a wyłączną kontrolę nad nimi  gwarantuje dwuskładnikowe zabezpieczenie: w postaci indywidualnego kodu OTP w aplikacji mobilnej i kodu PIN.

Zyskaj SimplySign w 30 minut

Żeby uzyskać kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego SimplySign, trzeba poddać się weryfikacji tożsamości. To bardzo ważne, bo SimplySign jest równoważny podpisowi własnoręcznemu, a tym samym, umożliwia zawieranie bardzo istotnych umów. To właśnie dlatego dostawca usługi musi mieć pewność, że osoba, która wnioskuje o podpis, jest rzeczywiście tą, za którą się podaje. SimplySign można aktywować podczas spotkania z konsultantem Autenti: https://simplysign.autenti.com/. W trakcie jednego spotkania, konsultant pomoże wypełnić wniosek, potwierdzi tożsamość wnioskodawcy, przedstawi umowę, aż w końcu – aktywuje podpis. Aktywacja odbywa się błyskawicznie – zwykle już po 30 minutach od spotkania można używać podpisu. Spotkanie weryfikacyjne odbywa się zdalnie lub bezpośrednio. Wystarczy na nie zabrać ze sobą aktualny dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty.

Zalety posiadania SimplySign

Posiadanie SimplySign pozwala załatwiać wszelkie formalności z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Dlaczego warto z niego korzystać?

1. Jest równoważny podpisowi własnoręcznemu.

Zgodnie z polskim i europejskim prawem, podpis kwalifikowany ma takie same skutki prawne, jak podpis odręczny.

2. Pozwala zachować formę pisemną

Forma pisemna nakłada wymóg podpisania dokumentu własnoręcznie lub przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego (jest nim SimplySign).

3. Pozwala uniknąć wizyt w urzędach

 SimplySign jest akceptowany przez administrację publiczną, dzięki czemu, używając go, można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

4. Nie wymaga dodatkowych urządzeń

SimplySign można używać dzięki smartfonowi z dostępem do sieci. Nie ma konieczności posiadania dodatkowych czytników czy kart.

5. Jest bezpieczny

SimplySign wydaje Assecco Data Systems. To kwalifikowany dostawca usług zaufania, obecny na rynku od wielu lat.

6. Pozwala zaoszczędzić czas

Dzięki SimplySign można znacznie zminimalizować formalności w kontaktach z urzędami, klientami czy dostawcami, a tym samym oszczędzić czas.