Huawei wychodzi z ofensywą, tworząc swój własny ekosystem, który być może niedługo stanie się oprogramowaniem w pełni wolnym od Androida i tym, co związane ze Stanami Zjednoczonymi. Części Huawei Mobile Services jest Huawei Assistant, czyli po prostu asystent, który ma towarzyszyć w codziennym życiu. Jego celem jest ułatwianie korzystania ze smartfona, a w jaki sposób i po co? Wszystko wyjdzie w praniu.

Huawei Assistant – wszystko masz w jednym miejscu

Przede wszystkim asystent od Huawei pozwala na zaawansowane wyszukiwanie wszystkiego tego, czego akurat potrzebujesz. Szukasz maila sprzed wielu miesięcy i pamiętasz tylko część treści? Proszę bardzo, Huawei Assistant zrobi to za Ciebie. Widzisz przedmiot, który nie wiesz, czym dokładnie jest? Pokaż go asystentowi, który postara się go rozpoznać dla Ciebie. Nawet takie proste rzeczy, jak szybkie przejście do konkretnych ustawień lub znalezienie konkretnego pliku – to podstawowa część Huawei Assistant, czyli zaawansowana wyszukiwarka.

Asystent Huawei musi nam ułatwiać życie, które można brać na skróty

Skróty to kolejna część Huawei Assistant, bez której nie wyobrażamy sobie żadnego asystenta. Jest on po to, aby skracać czas potrzebny na wykonanie konkretnej czynności. W takim razie pozwól asystentowi Huawei, aby jednym kliknięciem pozwolił Ci zacząć pisać notatkę, odtworzył Twoją ulubioną playlistę lub konkretny album ze zdjęciami. Wszystko ułożone pod użytkownika.

huawei-assistant-hms-co-to-jest-jak-dziala-3-960x520

Pamiętaj, aby za długo nie pracować – Huawei Assistant Ci to powie

Idziemy dalej do inteligentnych kart, SmartCard, których zadaniem jest rekomendować, co akurat jest ważne dla Ciebie lub Twojego urządzenia. Na początku na pewno zauważyć Higienę Cyfrową, czyli badanie tego, z czego najczęściej korzystasz i jak długo. Może się okazać, że zbyt często sięgasz po swój smartfon lub tablet? Właśnie takie rekomendacji pozwolą odpowiednio podchodzić do życia i wyważać pracę z odpoczynkiem.

Huawei Assistant to też pierwsze miejsce do przeglądania wiadomości

huawei-assistant-hms-co-to-jest-jak-dziala-2-960x450

Warto wiedzieć, co się dzieje wokół nas, więc Huawei Assistant stawia też na to, aby przedstawiać nam aktualności ze świata i naszej okolicy. Dobór odpowiednich dostawców treści sprawia, że nie powinna ominąć nas żadna istotna dla nas informacja. Nie są to tylko pierwsze z brzegu wiadomości – możemy je przeglądać praktycznie bez końca. Asystent od Huawei pozwala bezproblemowo zorientować się w tym, co nas otacza.