Obecnie wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez portali społecznościowych. Jednym z najpopularniejszych jest Facebook, który pozwala nam utrzymywać kontakt z licznymi znajomymi i członkami rodziny. Zazwyczaj w ogóle nie wylogowujemy się ze strony lub pozostawiamy zapamiętane hasło, aby nie musieć go na nowo wpisywać. Czasami nieuważne wyczyszczenie danych przeglądarki może spowodować utratę takiego hasła. Co zrobić, jeśli go nie pamiętamy i nie zapisaliśmy go w żadnym notesie? Jak odzyskać hasło na FB i znów mieć dostęp do postów i wiadomości? Zobaczmy, jakie rozwiązania proponuje serwis.

Jak zmienić hasło na FB, gdy jesteśmy zalogowani?

W normalnych warunkach, gdy stare hasło jest nam znane, możemy bez trudu zmienić je w ustawieniach konta. Wystarczy kliknąć strzałkę po prawej stronie paska na górze strony. Wybieramy zakładkę „Ustawienia”, a następnie w kolumnie po lewej „Bezpieczeństwo i logowanie”.

odzyskiwanie hasła na fb krok 1
odzyskiwanie hasła na fb krok 2

Zauważmy, że widoczne są tam ostatnie miejsca logowania – jeśli widzimy nieznane urządzenie, może to oznaczać, że ktoś włamał się na nasze konto. Wtedy oczywistym rozwiązaniem jest zmiana hasła. W sekcji „Logowanie” znajduje się opcja „Zmień hasło”. Klikamy „Edytuj” i wpisujemy bieżące oraz nowe hasło. Zapisujemy zmiany.

odzyskiwanie hasła na fb krok 3

W tym miejscu może się okazać, że nie znamy bieżącego hasła. Mogło zostać zmienione przez „włamywacza” lub zapomniane przez nas. Dlatego jeśli nie możemy zalogować się na jednym urządzeniu, ponieważ nie pamiętamy hasła, spróbujmy zmienić je na innym urządzeniu, na którym nadal jesteśmy zalogowani. Wybieramy opcję „Nie pamiętasz hasła?”.

facebook logowanie
facebook nie pamiętasz hasła

Zostaniemy przekierowani do okna, w którym możemy hasło zresetować. Zrobimy to przy pomocy kodu przesłanego w wiadomości e-mail. Jak odzyskać hasło do Facebooka bez maila? Drugą opcją jest kod wysłany sms-em na numer telefonu przypisany do konta.

Sprawdź inną instrukcję jak zmienić hasło na fb.

znajdowanie swojego konta

Jak odzyskać hasło do Facebooka znając login, lecz nie będąc zalogowanym?

Jeśli próbujemy zalogować się na komputerze, możemy wybrać opcję „Nie pamiętasz nazwy konta?”.

nie pamiętam nazwy konta

Na portalu Facebook logowanie może się odbywać przy pomocy adresu e-mail, loginu lub numeru telefonu. Dobrze więc, jeśli oprócz loginu znamy którąś z dwóch pozostałych danych. W okienku „Znajdź swoje konto” wpisujemy znaną nam informację i klikamy „Szukaj”.

znajdowanie swojego konta

Pojawi się takie samo okienko, jak w przypadku zmiany nieznanego hasła w ustawieniach – możemy zresetować hasło przy pomocy e-maila lub numeru telefonu.

zmiana hasła na fb

Na dole znajdziemy również opcję „Nie masz już do nich dostępu?”. Jeśli zapomniałeś hasła do Facebooka, a nie przypisałeś do konta numeru telefonu i nie możesz zalogować się na przypisany adres e-mail, dzięki tej opcji można rozpocząć proces odzyskiwania konta. 

brak dostępu do konta

Należy podać aktualny adres e-mail lub numer telefonu, a Facebook skontaktuje się z użytkownikiem i potwierdzi jego tożsamość. Możliwości zależą od tego, czy użytkownik przypisał do swojego konta zaufane osoby, alternatywny adres e-mail lub czy może odzyskać dostęp do właściwego adresu. Korespondując z obsługą serwisu, można dowiedzieć się, czy w naszym przypadku odzyskanie konta jest możliwe.

Jak odzyskać hasło do Facebooka na telefonie?

Jeśli zastanawiamy się, jak odzyskać hasło na FB przez telefon, nie jest to trudne. Wystarczy odwiedzić mobilną witrynę lub otworzyć aplikację Facebooka. Przy próbie logowania będzie widoczny przycisk „Nie pamiętasz hasła?”. Postępujemy tak samo, jak w przypadku resetowania hasła na komputerze.

odzyskiwanie hasła do fb na telefonie

Nie pamiętam hasła do FB, lecz nie chcę go resetować

Niektórzy użytkownicy chcieliby wiedzieć, jak odzyskać hasło na Facebooku bez jego resetowania. Jest to możliwe, jeśli korzystamy z przeglądarki, która ma zapisane hasło do serwisu. Jak sprawdzić hasło na FB przy pomocy Mozilli Firefox? W jej prawym górnym rogu klikamy „Narzędzia”, następnie „Opcje” i dalej „Prywatność i bezpieczeństwo”. Znajdujemy „Dane logowania i hasła”, wybieramy „Zachowane dane logowania” i wreszcie „Wyświetlaj zachowane hasła”. Wtedy możemy wyszukać Facebooka na liście witryn i przeczytać zapisane hasło

Z kolei w przeglądarce Google Chrome należy kliknąć małą ikonę profilu na górze strony, a następnie ikonę klucza („Hasła”). Zostaniemy przeniesieni do okna, w którym są wszystkie zapisane hasła. Aby je wyświetlić, należy kliknąć ikonę oka („Pokaż hasło”). Pojawi się okno, w którym trzeba podać hasło do urządzenia, z którego właśnie korzystamy, na przykład PIN do laptopa. Gdy to zrobimy, możemy wyświetlać i czytać wszystkie hasła zapisane w przeglądarce, w tym hasło do Facebooka.