Czy da się odzyskać usunięte wiadomości z Facebooka? Radzimy jak odnaleźć zaginioną konwersację

W dobie internetu nawiązujemy i podtrzymujemy relacje nie tylko face to face, ale również poprzez konwersacje online. Przy pomocy Messengera umawiamy się na spotkania, dyskutujemy o wspólnych zainteresowaniach, ale również wymieniamy się danymi czy przechowujemy w ten sposób inne istotne dla nas informacje. Co zrobić jeśli przypadkiem skasujemy ważną dla nas wiadomość? Czy Facebook archiwizuje stare konwersacje? Czy można odzyskać skasowane wiadomości?

Odzyskaj swoje rozmowy! Instrukcja krok po kroku

W Internecie można znaleźć szereg artykułów dotyczących odzyskiwania wiadomości z Messengera. Okazuje się, że Facebook przechowuje każdą naszą wiadomość wysłaną poprzez komunikator internetowy. Jeśli więc chcemy odzyskać istotne dla nas informacje, możemy to zrobić za pomocą jednego z dwóch możliwych sposób. Wszystko zależy od tego czy wiadomość uległa archiwizacji z uwagi na dawną datę wysłania, czy umyślnie ją skasowaliśmy. Ta informacja pozwala nam dobrać odpowiednią metodę odzyskiwania wiadomości.

Archiwum Facebooka skarbnicą wiadomości. Jak odzyskać utracone wiadomości z messengera?

Zacznijmy od wątków zarchiwizowanych. Dawno nieodświeżane wiadomości trafiają do archiwum Facebooka, dlatego scrollując starą konwersację wydaje nam się, że jej część niespodziewanie zniknęła. W takiej sytuacji wystarczy skorzystać z funkcji „Ustawienia”. Najlepiej zalogować się do Facebooka i kliknąć w ikonę tzw. zębatki w lewym górnym rogu. Następnie należy wybrać opcję „Zarchiwizowane czaty” i odszukać konkretne wiadomości.

zarchiwizowane wiadomości facebooka

Czy usunięta wiadomość naprawdę znika z Facebooka?

Kolejna możliwość dotyczy sytuacji, w której celowo lub przypadkiem skasowaliśmy daną konwersację. Co więcej w ostatnim czasie Messenger wprowadził nową funkcję dla użytkowników. Możemy usunąć wysłaną już wiadomość, a odbiorca nie zobaczy jej treści. W niektórych przypadkach bywa to pomocne, ale czasem może stanowić problem szczególnie jeśli niechcący skasujemy istotny dla nas komunikat. W tym wypadku również istnieje rozwiązanie. Facebook regularnie rejestruje wszystkie nasze działania w serwisie, czyli tzw. kopię danych z konta, niezależnie od tego czy są to posty, lajki, czy właśnie nasze wiadomości. Chcą odzyskać usuniętą usuniętą wiadomość należy wejść w „Ustawienia”, wybrać zakładkę „Twoje informacje na Facebooku” i kliknąć opcję „Pobieranie Twoich informacji”.

pobieranie wiadomości z fb i messengera

Następnie zaznaczyć interesujące nas treści (zakładka „Wiadomości”), określi zakres dat, preferowany format i utworzyć kopię.

pobieranie wiadomości z fb krok drugi

Facebook poinformuje nas jak tylko plik zostanie pobrany. Znajdziemy go w zakładce „Dostępne kopie”.

Jeśli więc dostrzegasz niepokojące braki w swojej skrzynce odbiorczej lub w wyniku błędu skasujesz ważną wiadomość, możesz spać spokojnie. Skorzystaj z powyższych porad by odzyskać utracone konwersacje.