Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, zobowiązany jest rozliczać się z podatków oraz opłacać składki ZUS. Najczęściej przedsiębiorcy zobowiązani są także do prowadzenia księgowości – pełnej bądź uproszczonej. Choć mogą to zadanie powierzyć księgowemu bądź biuru rachunkowemu, to równie dobrze można prowadzić ewidencję finansową samodzielnie, za pomocą dobrej jakości programu. Jednocześnie istnieje możliwość fakturowania sprzedaży dzięki intuicyjnemu programowi do wystawiania faktur.

Jaki program do fakturowania wybrać?

Wystawianie faktur to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który przeprowadza transakcje z innymi podmiotami gospodarczymi. Dobry program do fakturowania powinien być intuicyjny, łatwy w obsłudze i dostępny nie tylko na komputerze, ale również w aplikacji mobilnej. Dzięki temu można wystawić dokument w dowolnym miejscu oraz czasie, nawet w momencie, gdy przebywamy w podróży służbowej. Program do fakturowania wFirma umożliwia wystawianie dokumentów sprzedaży w wielu językach obcych oraz we wszystkich walutach, co jest niezmiernie istotne w przypadku przedsiębiorców, prowadzących handel zagraniczny. Fakturowanie sprzedaży jest niezwykle proste, dzięki możliwości pobierania danych kontrahentów z GUS czy archiwizowania wystawionych dokumentów.

Księgowość online – jak prowadzić ją samodzielnie?

Zatrudnienie księgowego czy nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym pociąga za sobą duże koszty, których często nie są w stanie udźwignąć osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczych. Księgowość można jednak prowadzić we własnym zakresie, za pomocą odpowiedniego programu, jaki oferuje wFirma. Dzięki niemu z prowadzeniem ewidencji i regularnym wysyłaniem deklaracji czy plików JPK poradzą sobie nawet osoby, które dotychczas nie miały większej styczności ze światem finansów i księgowości. Dedykowany program jest bowiem bardzo intuicyjny, dzięki czemu księgowanie odbywa się niemalże automatycznie. Księgowość online sprawia, że przedsiębiorca zawsze ma dostęp do niezbędnych dokumentów, może wprowadzić korekty zapisów bądź pozyskać wszelkie, potrzebne mu w danym momencie informacje.

Księgowość przyjazna przedsiębiorcom

Niegdyś fakturowanie sprzedaży zajmowało mnóstwo czasu, natomiast samodzielnie prowadzenie księgowości wiązało się z dużym ryzykiem. Dziś jednak odpowiednio dobrany program do fakturowania pozwoli udokumentować sprzedaż w kilka chwil, co jest możliwe dzięki znacznej automatyzacji, a także wystawianiu faktur zbiorczych, pod koniec miesiąca. Księgowość online można prowadzić bezpiecznie, nie martwiąc się o zmiany w przepisach, bowiem w programie wFirma aktualizacje przeprowadzane są okresowo, tak aby dopasować jego funkcje do obecnie obowiązującego prawa bilansowego czy podatkowego. Integracja z bankowością online pozwala na szybkie wykonywanie przelewów czy ewidencjonowanie wpływów na rachunek. Z programem wFirma nie sposób zapomnieć o ważnych terminach podatkowych, o których przypomni kalendarz przedsiębiorcy. Dzięki temu deklaracja podatkowa zostanie wysłana na czas, a składki ZUS opłacone w ustawowym terminie.