Patrząc na to, jak w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmienił się świat i jaką rolę odgrywają w nim nowoczesne technologie, można dojść do wniosku, że prowadzenie firmy, która nie wykorzystuje żadnego oprogramowania, jest praktycznie niemożliwe. Każda branża wymaga tego, by korzystać z komputerów oraz internetu, a opieranie się transformacji cyfrowej skutkuje wyłącznie pogarszającymi się wynikami i pozostawaniem coraz bardziej w tyle za konkurencją. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie oprogramowania, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Kto tworzy oprogramowanie na zamówienie?

Chcąc zamówić oprogramowanie dopasowane do konkretnych potrzeb swojego biznesu, należy skontaktować się ze specjalistami z branży IT, może to być agencja digital lub inna firma ukierunkowana na wykorzystywanie nowych technologii do realizacji zaawansowanych procesów biznesowych. Oprogramowanie na zamówienie może wykonać ittouch.pl, firma z doświadczeniem, zatrudniająca ponad 100 specjalistów z branży IT.

Należy mieć świadomość, że tworzenie oprogramowania jest bardzo złożonym procesem, a na jego efekty trzeba trochę poczekać. Bardzo ważna jest również współpraca pomiędzy pracownikami danej firmy a osobami zajmującymi się tworzeniem oprogramowania. Można powiedzieć, że efekt końcowy to wynik starań wszystkich zaangażowanych osób, nie tylko programistów wykonujących zlecenie.

Jak przebiega tworzenie oprogramowania na zamówienie?

Proces tworzenia oprogramowania na zamówienie można podzielić na pewne etapy. Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb klienta. Zespół techniczny programistów musi spotkać się z przedstawicielami firmy, dla której ma być tworzone oprogramowanie, aby zdobyć jak najwięcej informacji. Takie spotkania odbywają się często jeszcze przed podpisaniem umowy. To w tym momencie zapada decyzja o tym, jaka technologia zostanie wykorzystana przez zespół IT.
Kolejnym krokiem jest szczegółowe omówienie potrzeb klienta i analiza ewentualnych problemów technicznych, jakie mogą się pojawić. Ważne jest również stworzenie dobrej relacji pomiędzy firmą tworzącą oprogramowanie a przedsiębiorstwem, dla którego pracuje.

Następnie konieczne jest stworzenie szczegółowego planu i rozpisanie projektu na większe i mniejsze części, dzięki czemu każda zaangażowana do pracy osoba będzie mogła wykonać swoje zadanie niezależnie od reszty programistów. Kolejny etap, który daje już rzeczywisty ogląd tego, jak oprogramowanie będzie działać, to przedstawienie projektu w formie widoków, które pozwalają przyzwyczaić się klientowi do innowacji, która ma zostać wprowadzona.
Kluczowym momentem jest programowanie, po którym przychodzi czas na testy. Cały proces zamyka wprowadzanie ewentualnych poprawek.

Oprogramowanie na zamówienie – co warto wiedzieć?

Opisany przez nas proces to tak naprawdę bardzo duży skrót, w którym jedynie nakreślone są poszczególne kroki, które należy wykonać, aby stworzyć oprogramowanie na zamówienie. Aby poznać więcej szczegółów, warto skontaktować się z konkretną firmą wykonującą tego rodzaju zlecenia.