Czy można sprawdzić kto odwiedza mój profil na Facebooku?

To z pewnością jedno z najczęściej stawianych pytań przez użytkowników tego portalu społecznościowego. Bowiem, któż z nas nie chciałby dowiedzieć się, kto sprawdza jego zdjęcia i posty. Być może może to adorator lub adoratorka, albo wręcz przeciwnie, osoba nam nieżyczliwa? Niestety, Facebook do tej pory nie udostępnił oficjalnych narzędzi pozwalających na wykonanie tej czynności, jednak czy istnieją inne sposoby, które pomogą zaspokoić naszą ciekawość i odpowiedzą na pytanie kto wchodził na nasz facebookowy profil?

FB Visitors – skuteczna metoda 

FB Visitors jest dostępnym za darmo rozszerzeniem do przeglądarki Chrome, korzystać z niej możemy więc tylko w tej przeglądarce. Aby sprawdzić kto podgląda nas na Facebooku, wystarczy pobrać i zainstalować powyższą wtyczkę. Wówczas w facebookowej zakładce Więcej powinna wyświetlić się opcja Odwiedzający bądź Visitors, po której kliknięciu wyświetli się lista osób ostatnio odwiedzających nasz profil.

fb visitors

Aplikacje się nie sprawdzą!

Opisany poniżej sposób jest formą wyłudzenia od Ciebie informacji! W sieci możesz znaleźć wiele tekstów o następującej treści:

„Jeżeli zastanawiasz się, kto Cię podgląda na Facebooku, najlepszym i najszybszym sposobem na rozwikłanie tej zagadki będzie skorzystanie z przeznaczonych do tego aplikacji. Wśród wielu istniejących tego typu aplikacji, najlepszą renomą cieszą się Friend Viewer oraz Face Podglądacz. Pozwolą one określić kto najczęściej wchodzi na Twój profil. Aplikacje te pobierzemy w łatwy sposób za pośrednictwem sklepu z aplikacjami bądź przeglądarki, zarówno na urządzeniach mobilnych jak i stacjonarnych.”

NIE JEST TO DOBRY SPOSÓB NA SPRAWDZENIE KTO CIĘ PODGLĄDA NA FACEBOOKU.

Kod źródłowy – niedziałająca metoda

Z poniżej opisanym sposobem również możesz się spotkać w sieci, ale podobnie jak poprzedni również ten nie działa. Opisane ID są kolejnymi pozycjami z chatu (po prawej stronie), a nie osobami które Cię odwiedzają!

Sposób ten pozwala na określenie odwiedzających nasz profil na podstawie kodu źródłowego strony. Działa poprzez szczegółową analizę czynności, które były powiązane z naszym facebookowym kontem w ostatnim czasie. Choć wykonanie tej operacji wydaje się być zadaniem trudnym, każdy z nas może jej dokonać poprzez zastosowanie poniższych kroków:

1. Wejdź poprzez przeglądarkę na stronę: facebook.pl
2. Zaloguj się na swój profil
3. Wyświetl kod źródłowy poprzez kliknięcie przycisków Crtl+U
4. Otwórz wyszukiwarkę tekstu klikając Crtl+F
5. W oknie wyszukiwania wpisz frazę: InitialChatFriendsList
6. Po wpisaniu powyższej frazy powinny pojawić się numery ID różnych profili
7. W nowej karcie otwórz stronę Facebooka i w pasku adresu dopisz lub wklej skopiowany, interesujący Cię numer ID
8. Na stronie wyświetli się profil osoby posiadającej powyższy numer ID

Wśród wyświetlonych profili z pewnością pojawią się Twoi znajomi i osoby z którymi często kontaktujesz się za pośrednictwem Facebooka, dlatego sposób ten wymaga głębszej analizy numerów ID i może zająć trochę czasu, szczególnie jeśli masz duże grono przyjaciół i znajomych z którymi często kontaktujesz się za pośrednictwem tego portalu społecznościowego. Jeżeli jednak sprawdzając po kolei każdy numer ID, wyświetlą Ci się profile osób, których nie znasz, nie posiadasz ich w gronie znajomych bądź utrzymujesz z nimi rzadki i zdawkowy kontakt, wówczas oznacza to, że właśnie te osoby często i w miarę regularnie odwiedzają Twój profil.

TA METODA NIE JEST SKUTECZNA

Druga strona medalu, czyli co zrobić aby pozostać niezauważonym?

ukrywanie profilu na facebooku

Jak wiadomo, każdy medal ma dwie strony. Tak samo, jak my możemy sprawdzić, kto odwiedził nasz profil, podobnie mogą to zrobić osoby, których profile są odwiedzane przez nas. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu chcemy pozostać niezauważonymi, to istnieje pewien sposób, który nam to umożliwi. Należy bowiem skorzystać z dostępnej na Facebooku opcji profilu incognito. Włączamy ją poprzez wyłączenie czatu. Sposób ów sprawdza się, gdyż aplikacje o których wcześniej wspominaliśmy nie posiadają możliwości wykrywania osób, które w chwili odwiedzin profilu posiadały wyłączony czat. W jaki sposób tego dokonać? Jest to czynność bardzo prosta. Wpierw należy otworzyć ikonę opcji, która jest dostępna na dole listy kontaktów. Wówczas z wyświetlonych możliwości wybieramy czynność: wyłącz czat dla wszystkich kontaktów oraz potwierdzamy wybór poprzez kliknięcie w wyświetlony skrót OK. Tym oto sposobem możemy serfować po różnych profilach pozostając niewidocznymi!