Rozpoczynając prowadzenie własnego biznesu, a nawet dopiero planując jego start, należy dokładnie zaplanować komu powierzymy tak ważne zadanie jak zarządzanie księgowością, a także sprawami kadrowymi. Obecnie, ciężko wyobrazić sobie zarządzanie firmą bez wsparcia biura rachunkowego, dlatego podpowiadamy, czym kierować się przy jego wyborze.

Usługi księgowe – czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

  • Sprawdź, jakie dokumenty posiada biuro?

Ponieważ według prawa, każdy może założyć biuro rachunkowe, warto upewnić się czy właściciel i osoby zatrudnione w biurze mają odpowiednie kwalifikacje, aby świadczyć profesjonalne usługi księgowe. Jednym z ważniejszych dokumentów, które warto sprawdzić jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które każde biuro księgowe musi posiadać. To gwarancja, że biuro rachunkowe bierze odpowiedzialność za wszelkie szkody, które będą wynikiem błędów czy zaniechań wobec Klienta.

  • Zapytaj o zakres świadczonych usług.

Aby mieć pewność, że wszelkie terminy i ważne kwestie związane z rachunkowością zostaną dopilnowane, warto znaleźć biuro księgowe, które świadczy kompleksowe usługi, także te związane z doradztwem. Wybierając biuro rachunkowe załóż, że twoja firma będzie się rozwijać, więc nawet jeśli na na początku, nie zdecydujesz się na zatrudnienie pracownika, nie oznacza to, że w przyszłości nie będziesz potrzebował kogoś kto pomoże Ci utrzymać porządek w sprawach kadrowych. Może będziesz mógł zatrudnić osobę z niepełnosprawnością i skorzystać z dofinansowania PFROM? Na początku zakładania biznesu masz prawo nie mieć, aż tak dokładnie sprecyzowanych planów, dlatego myśl przyszłościowo i postaw na profesjonalne usługi księgowe

  • Jakie koszty poniesiesz korzystając z profesjonalnej księgowości?

Nie sposób wyobrazić sobie podpisania umowy z biurem rachunkowym bez pytań o opłaty związane z księgowością. Cena to ważna kwestia, lecz weź pod uwagę jak wielką odpowiedzialność powierzasz księgowej. Najtańsze biuro księgowe może nie inwestować w szkolenia swoich pracowników, a także nie traktować twojej firmy w sposób indywidualny, co jest konieczne, aby móc dodatkowo doradzić w sprawach księgowych. Dlatego, cena choć istotna, nie powinna być najważniejszym kryterium przy wyborze usług rachunkowych.

  • Przekazywanie dokumentów, informacji – kontakt z biurem.

Wiele osób myśli, że powierzając księgowość w ręce profesjonalistów, nie muszą już przejmować się dokumentami i formalnym aspektem prowadzenia firmy. To niestety nieprawda, więc jeśli mamy problem z pamiętaniem o terminach, koniecznie wybierz biuro z którym będziesz mógł łatwo i szybko się kontaktować. Zapytaj także o sposób przekazywania dokumentów oraz o to jak biuro rachunkowe chroni dane wrażliwe.

Jakie biuro rachunkowe w Bydgoszczy wybrać?

Jeśli wiesz już na co zwracać uwagę przy wyborze biura rachunkowego, możesz przystąpić już do realnych poszukiwań. Doskonałą opinią wśród firm z Bydgoszczy i okolic cieszy się Biuro Rachunkowe TAX, które świadczy pełną opiekę księgową, kadrową a także pełni rolę doradczą w zakresie ekonomii, planów biznesowych czy zarządzaniu finansami. To ważne, gdyż nie sposób nadążyć za zmieniającymi się zmianami, szczególnie jeśli nie czujemy się pewni w sprawach przepisów. Pomoc profesjonalnej księgowej to realne korzyści, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z biznesem i nie możesz pozwolić na potknięcia. Biuro TAX pomoże Ci także w zarządzaniu pracownikami, prowadząc akta osobowe, całą dokumentację personalną, a także zajmując się przygotowaniem przekazów bankowych na wynagrodzenia. Dzięki temu, twoi pracownicy będą czuli się dużo pewniej, pracując w firmie, która czuwa nad czasem pracy, terminem wypłat czy prawami związanymi z L4 czy urlopami. Dzięki pomocy profesjonalnej księgowej, będziesz mógł mieć pewność, że nie grożą Ci niespodziewane kary finansowe z tytułu zaniechań, co jest niezwykle ważne, gdy dopiero budujesz swoją firmę.