Ankieta na fb – jak ją utworzyć?

Dla wielu firm reklama w mediach społecznościowych jest szansą na to, aby zwiększyć swoją rozpoznawalność oraz pozyskać nowych klientów. Działania w mediach społecznościowych mogą też pozytywnie wpływać na wizerunek firmy. A skoro w przypadku wielu przedsiębiorstw taka forma reklamy faktycznie się sprawdziła- na pewno warto się tym tematem zainteresować. Pozornie wydaje się, że prowadzenie kampanii na Facebooku czy Instagramie jest bardzo proste. Trzeba założyć konto i coś publikować raz za czas. W praktyce jednak szybko okazuje się, że przekonanie do siebie użytkowników oraz regularne zamieszczanie wpisów jest naprawdę szalenie trudne, czasochłonne i bardzo angażujące. Już nawet samo zdobywanie fanów wymaga sporego nakładu pracy, nie mówiąc już o tym, że wszystkie te działania powinny być wykonywane z odpowiednią systematycznością. Dlatego też w przypadku szeroko zakrojonych kampanii w mediach społecznościowych, najlepiej, aby zadania prowadzenia kampanii podjęła się doświadczona agencja reklamowa. Co przede wszystkim przemawia za takim rozwiązaniem? Czy faktycznie jest to opłacalne i dlaczego?

Lepsza optymalizacja kosztów oraz szybsze osiąganie zamierzonych celów

Bardzo często to, co odróżnia pracę agencji social media od amatorskiego prowadzenia kampanii to umiejętność planowania, a także spojrzenie na kampanię promocyjną z szerszej perspektywy. Ktoś może powiedzieć, że opisywanie kampanii na jej starcie jest stratą czasu, bo można od razu przejść do działania i sprawdzać w praktyce, co daje dobre rezultaty. W rzeczywistości- początkowy koncept jest bardzo ważny. W takim projekcie na pewno powinny znaleźć się opisane cele, jakie chcemy osiągnąć poprzez reklamę w mediach społecznościowych. Powinny one zostać ułożone tak, aby można było powiedzieć o nich, że są SMART, a to, czy uda się nam je osiągnąć będziemy mogli ocenić po zakończeniu kampanii. Na początku warto zaplanować, jak będziemy działać, jakie portale społecznościowe nas interesują i jaka jest nasza grupa docelowa. Powinniśmy wyłonić interesujące nas persony, a także zastanowić się, jak będziemy formułować przekaz do każdej z grup naszych odbiorców. W końcu, każdy taki projekt powinien mieć określony dystans czasowy, a także budżet, jaki przeznaczamy na tę formę reklamy. W przypadku podjęcia współpracy z agencją, cały projekt zostaje dokładnie rozpisany i dopasowany do naszych potrzeb. Odpowiednio dobiera się też możliwe techniki do posiadanego budżetu tak, aby osiągane statystyki mogły być jak najlepsze. Wszystko to razem tworzy spójną, przemyślaną kampanię, której efekty naprawdę mogą być bardzo dobre.

agencja reklamowa zespół

Współpraca z agencją pozwala nam zaoszczędzić czas

Bez wątpienia tak właśnie jest. Agencja social media wie, jakie działania ma podjąć, zna się na tym, co robi i zleca poszczególne zadania specjalistom z danej branży. Natomiast w momencie, kiedy sami musielibyśmy się wszystkim zająć nie mając za bardzo o tym pojęcia- najpierw musielibyśmy poświęcić sporo czasu na to, aby zdobyć wiedzę o tym, jak dane zadania wykonywać dobrze. Oprócz kreatywnego podejścia do redagowania wpisów, bardzo ważne jest też przygotowanie zdjęć oraz grafik, które przyciągną uwagę odbiorców. To nie wszystko. Szalenie ważne jest też to, aby nawiązywać kontakt w odbiorcami, zachęcać do dyskusji, a także na bieżąco w niej uczestniczyć. Czasem może się też okazać, że potrzebne będzie promowanie wpisów, a więc trzeba będzie dowiedzieć się, w jaki sposób taką kampanię wykonać i jak analizować związane z nią statystyki. Pamiętajmy także o tym, że działając bez planu i projektu, tak naprawdę nie wiemy, czy w danym czasie uda się nam cokolwiek osiągnąć. Kiedy natomiast współpracujemy z doświadczoną agencją- raczej możemy być pewni, że zrobi ona wszystko, aby założony cel wykonać w stu procentach.

Podsumowując, zatrudnienie profesjonalnej agencji social media ma naprawdę bardzo wiele zalet- dlatego też wielu przedsiębiorców, którzy są nastawieni na wyniki woli zaufać profesjonalistom niż tracić czas na coś, co do końca nie jest ich domeną.