Ankieta na fb – jak ją utworzyć?

Tworzenie ankiet na Facebooku oraz Messengerze daje nowe możliwości prowadzenia badań w Internecie. Dzięki tym ankietom możemy poznać opinię swoich bliskich, pracowników, znajomych, czy nawet zupełnie obcych nam osób. Z pomocą Facebooka bardzo łatwo można dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców. Ankieta na Facebooku może być tworzona w grupach tematycznych, na fanpage’ach, w konwersacjach oraz na prywatnych tablicach. 

Jak zrobić ankietę na Fb?

Tworzenie ankiety na Facebooku jest bardzo proste. W celu utworzenia ankiety dla swoich znajomych, przejdź do okna statusu, a następnie kliknij trzy pionowe kropki, aby rozwinąć menu dostępnych opcji. Wśród rozwiniętych możliwości dostępna jest opcja „ankieta”, kliknij w nią:

W okienku „Zapytaj o coś” umieść treść swojego pytania. W okienkach „Opcja 1”, „Opcja 2” umieść możliwe odpowiedzi. Na przycisku z ikonką zegara, określ jak długo ma trwać Twoja ankieta, np. tydzień. Jak dodać ankietę na fb? To proste. Po wypełnieniu wszystkich pól, wystarczy nacisnąć „opublikuj” i gotowe!

W przypadku grup postępowanie jest niemalże identyczne, z tą różnicą, że opcję „Ankieta” wybieramy z okienka, dzięki któremu możemy publikować posty w grupach, nie na własnej osi czasu. 

Jak edytować ankietę na Fb?

Aby edytować pytanie umieszczone w ankiecie należy postępować tak, jak w przypadku standardowych postów. Z rozwijalnych opcji należy wybrać opcję „Edytuj”, a następnie edytować zadane pytanie. W przypadku opcji dodanych do ankiety sytuacja niestety nie jest tak łatwa, ponieważ ich edycja jest niestety niemożliwa. 

Jak usunąć odpowiedz z ankiety na Facebooku?

Scrollując tablicę i przeglądając aktualności przypadkiem wziąłeś udział w ankiecie, która Cię nie interesuje? Zastanawiasz się jak sprawić, aby Twój głos przestał być brany pod uwagę? To nic trudnego. Aby usunąć swój głos z ankiety na Facebooku, wystarczy po prostu jeszcze raz kliknąć w zaznaczoną przez siebie opcję. 

Jak zrobić ankietę na Messengerze?

Ankietę na Messengerze można utworzyć w każdej konwersacji, która ma trzech lub więcej uczestników. Ankiety można tworzyć na smartfonach zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i IOS. Aby utworzyć ankietę otwórz okno docelowej rozmowy grupowej, a następnie spójrz na pasek opcji umieszczony na dole. Obok przycisków służących do wprowadzania tekstu, robienia i wysyłania zdjęć, znajduje się przycisk z symbolem plusa. Kliknij go. Rozwinięte zostaną dostępne opcje. Wybierz opcję „ankieta”. Pojawi się ekran przeznaczony do tworzenia ankiety. Umieść w nim swoje pytanie oraz dodaj dostępne opcje. I gotowe!