Zapożyczenia z języka angielskiego towarzyszą nam na co dzień. Jednym z nich jest określenie „nerd”, szeroko obecne w popkulturze. Nerdzi mogą wyglądać jak stereotypowi kujoni – wyobrażamy ich sobie w szelkach i okularach. Mają wiele wspólnego z nauką lub komputerami. Kim jest nerd według właściwej definicji i co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nerd – definicja

Aby dowiedzieć się, kto to nerd, wystarczy zajrzeć do słownika. Okaże się, że jest to człowiek zafascynowany naukami ścisłymi i technologią, a zwłaszcza komputerem i grami komputerowymi. Przeciętny nerd komputerowy ma niewielu znajomych i słabo radzi sobie w kontaktach społecznych. Może ubierać się niechlujnie lub przesadnie elegancko.

Co to znaczy być nerdem?

Nerd to zazwyczaj przerysowana postać fikcyjna, lecz można spotkać rzeczywistych ludzi, którzy utożsamiają się z tym określeniem. Często wskazują oni na fakt, że nerdzi nie są zbyt lubiani przez rówieśników. Na szczęście w Internecie istnieją specjalne społeczności dla nerdów, w których mogą odnaleźć przyjaciół o podobnych pasjach.