Kursy pierwszej pomocy są bardzo istotne, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Często odbywają się w związku ze szkoleniem wstępnym BHP, decydują się jednak na niego także uczniowie, rodzice, opiekunowie osób starszych i dzieci, kierowcy itd. 

Kurs PP przez internet

W dzisiejszych czasach wiele szkoleń odbywa się online, gdyż jest to prostsze w wielu aspektach. Można je odbyć bez względu na to, gdzie jesteśmy i ile mamy czasu, gdyż do danej części szkolenia możemy przystąpić o dowolnej porze. Jest to duże ułatwienie. Szczególnie jeśli na takie szkolenie musielibyśmy na przekład dojechać. Może to być zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Warto przejrzeć strony oferujące kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, na przykład https://online-center.pl/sklep/szkolenie-z-zakresu-pierwszej-pomocy-przedmedycznej/.

Jak przebiega kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Treść kursu pierwszej pomocy może być zarówno interesująca, jak i wartościowa. Ważne jest jednak, aby trener miał doświadczenie w prowadzeniu takich szkoleń, ponieważ nie przyniesie to żadnego pożytku, jeśli nie będzie wiedział, o czym mówi lub jak utrzymać zaangażowanie ludzi!

Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, które są istotne dla Twojej codziennej pracy. Tematy obejmują: bezpieczeństwo własne, podstawy prawne i motywację do udzielania pomocy, a także wyjaśnienie metod resuscytacji krążeniowo-oddechowej stosowanych u dorosłych lub dzieci w zależności od ich wielkości; pozycję leżącą boczną, jeśli pomagasz komuś, kto ucierpiał w wypadku zadławienia wraz z niedrożnością dróg oddechowych – zakrztuszenie się itp., używanie defibrylatora w razie potrzeby, aby można go było łatwo znaleźć w pobliżu w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak podczas nagłych wypadków, takich jak omdlenie, cukrzyca, udar mózgu, zawał serca – wszystkie te rzeczy pomogą uratować życie!

Celem tych kursów jest nauczenie ludzi, jak mogą pomóc w sytuacjach kryzysowych. uczestnicy poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, zbudują dobre relacje między sobą poprzez zabawę z elementami rywalizacji i wykorzystają to, czego ich nauczono, mierząc się z wirtualnymi „najgorszymi scenariuszami”.

Jako ratownik będziesz posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, tlenoterapii przyrządowej, kontroli krwotoków/opieki nad ranami w wyniku różnych urazów, takich jak złamania czy zwichnięcia. Będziesz również w stanie zarządzać przegrzaniem chroniąc przed hipotermią, gdy jest to konieczne dla bezpieczeństwa pacjenta, prowadząc wstępne zarządzanie wstrząsem po wypadku, z nie poważniejszymi stanami leczonymi natychmiast, aby nie pogorszyć się przed uzyskaniem szybkiej pomocy!

Istnieje wiele kursów pierwszej pomocy, ale wszystkie mają różne cele. Podstawowa wiedza będzie przydatna w niebezpiecznych sytuacjach dla tych, którzy wybierają ten rodzaj szkolenia; jednak jeśli szukasz specjalizacji, to upewnij się, że twoja pożądana specjalizacja jest objęta jednym lub więcej konkretnych programów oferowanych w tej dziedzinie!