Posiadacze garażu mają sporo szczęścia. Nie każdy ma bowiem miejsce, gdzie bezpiecznie może trzymać samochód. Jednak garaż to coś o wiele więcej. Miejsce, gdzie każdy mężczyzna może spokojnie pomajsterkować, trzymać swoje narzędzia, wysprzątać spokojnie samochód. Jednak, by garaż był użyteczny, potrzebne jest dobre oświetlenie garażowe.

O czym pomyśleć przed wyborem lamp do garażu?

W kwestii oświetlenia garażowego najistotniejszą sprawą jest jego usytuowanie. Wiele bowiem zależy od tego, czy garaż posiada okna i dostęp do światła dziennego. Jeśli tak, sprawa wyboru lamp jest prostsza. Jeśli natomiast garaż jest podziemny i oferuje wyłącznie sztuczne oświetlenie, wybór oświetlenia jest trudniejszy i ważniejszy. Warto też zastanowić się, jakie aktywności będą wykonywane w garażu, pod tym kątem też warto wybierać odpowiednie światło.

Oświetlenie LED do garażu

Obecnie oświetlenie LED jest najlepszym wyborem. Najnowsza technologia zapewnia także wysokiej jakości światło. Istotną kwestią jest także fakt, że lampy LED zapewnią sporą oszczędność energii elektrycznej. Zużywają dużo mniej prądu i pozwalają zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent w porównaniu z lampami tradycyjnymi. W kategorii oświetlenia ledowego znajduje się wiele lamp odpowiednich do garażu.

Wytrzymałe lampy garażowe

W garażu niezbędne jest oświetlenie główne, które pozwoli bezproblemowo zaparkować samochód. Jeśli garaż będzie także pełnił dodatkowe funkcje, warto zdecydować się również na lampy uzupełniające. Z racji tego, że w garażu często wykonywane są prace mechaniczne i warsztatowe, oświetlenie powinno być wytrzymałe, aby nie uległo zbyt szybko zniszczeniu. Powłoka lamp powinna być odporna na uszkodzenia, sprawdzą się lampy z oprawą hermetyczną.

Oprawa liniowa LED Greenie 30cm 24W IP66 Przeciwwybuchowa ATEX NW

Oświetlenie LED z czujnikiem ruchu

Lampy LED wykrywające ruch to doskonały wybór do garażu, jeśli będzie tam głównie parkowany samochód. Światło uruchomi się przed wjazdem, a wyłączy po opuszczeniu garażu. Zachowany będzie komfort poruszania się i nie będzie trzeba martwić się, czy światło zostało zgaszone. A łatwo o tym zapomnieć, co generuje zbędne koszty.

Lampy przydatne przy pracach manualnych

Podczas majsterkowania, a już w szczególności w trakcie napraw samochodowych np. malowania karoserii samochodu – niezbędne jest jasne światło dobrej jakości. W przypadku, kiedy istotny jest kolor, najodpowiedniejsze będą lampy z wysokim współczynnikiem CRI (współczynnik oddawania barw). Dzięki niemu kolor będzie lepiej widoczny np. na karoserii. Wysoki wskaźnik CRI pokazuje bowiem barwy bliższe naturalnym. W złym świetle kolor będzie przekłamany i może się znacząco różnić od oryginału. Lampy do garażu powinny być także odporne na kurz jeśli zamierza się w nim korzystać  z narzędzi zwiększających zapylenie w pomieszczeniu jak np. wiertarki, szlifierki itp.

Dobierz lampę do swoich potrzeb

W garażu sprawdzą się lampy przemysłowe, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Odpowiednie mogą być także reflektory, które można każdorazowo dopasować do wykonywanej czynności. W podobnej funkcji sprawdzą się także lampy przenośne, które ustawia się tam, gdzie są akurat potrzebne. W roli oświetlenia garażowego sprawdzą się także naświetlacze i wszelkie lampy sufitowe np. highbaye

Lampy w garażu pomogą korzystać z pomieszczenia w pełni. Od ich wyboru zależy bezpieczeństwo i komfort osób użytkujących. Dopasuj oświetlenie do swoich potrzeb i wybierz lampy garażowe, które będą najodpowiedniejsze. Nie ma bowiem sensu inwestować w lampy hermetyczne, jeśli w garażu będzie jedynie przechowywany samochód. Garaż to bardzo przydatne miejsce, a z dobrym oświetleniem ma dla użytkowników dużą wartość. Nie jeden może pozazdrościć posiadaczom przydomowego garażu.