Dlaczego WordPress?

Zamierzasz stworzyć blog tematyczny, stronę firmową lub e-sklep? We wszystkich przypadkach możesz skorzystać z WordPress. Obecnie ten system, który powstał jako uniwersalne rozwiązanie do zakładania blogów, jest najpopularniejszym silnikiem do tworzenia rożnych typów stron www. Zgodnie z informacjami na stronie W3Techs.org, 34,3% wszystkich witryn na świecie, monitorowanych przez ten serwis, zbudowane jest właśnie na WordPress.

Popularność WordPress jest związana z:

  • Bezpłatnością systemu. Możesz go używać również do tworzenia prywatnych stron, jak i komercyjnych projektów.
  • Wygodnym interfejsem użytkownika. Panel administracyjny WordPress można szybko i łatwo opanować.
  • Szeregom dostępnych funkcji. Masz do dyspozycji niezbędne funkcje do tworzenia strony www.
  • Szerokim wyborem wtyczek. W repozytorium WordPress oraz na stronach innych marketów możesz znaleźć ciekawe rozszerzenia dla systemu. Za ich pomocą łatwo dodasz potrzebne funkcji na stronę.
  • Szerokim wyborem motywów. W repozytorium WordPress oraz na stronach innych marketów możesz znaleźć sporo szat graficznych dla strony. To pozwoli Ci szybko zmienić jej wygląd i dodać niezbędne opcje w zależności od potrzeb.
  • Dużą społecznością. Jeśli pojawi się u Ciebie jakiś problem podczas tworzenia, a późnie zarządzania stroną, możesz znaleźć pomoc na setkach forów. 

Przekonaliśmy Cię żeby użyć WordPress do tworzenia strony? 🙂 W tym przypadku zachęcamy przejrzeć listę najpopularniejszych motywów od TemplateMonster. Ich produkty mają różnorodną tematykę- również niszową, posiadają szereg funkcji, mają dobre oceny od użytkowników i sporo pobrań. Oprócz tego możecie jeszybko dopasować do własnych potrzeb, dzięki rozszerzonym opcjom personalizacji, obecnoścą gotowych motywów potomnych oraz układów, obrazów komercyjnych i/lub plików PSD.

Dodatkowo wszystkie motywy są wspierane przez twórców więc w razie pojawienia się jakiegokolwiek problemu możesz zgłosić prośbę o pomóc przez system ticketów, który jest dostępny na stronie TemplateMonster po załogowaniu.

Więcej informacji o motywach znajdziesz poniżej.

1. Monstroid

Monstroid to pierwszy motyw flagowy dla WordPress, który pojawił się na stronie TemplateMonster. Posiada on 55+ motywów potomnych poświęconych różnym tematom niszowym. Dzięki temu możesz szybko wybrać interesujący projekt i dalej go dopasować do własnych potrzeb. Masz dla tego gotowe układy nagłówku, stopki, elementów witryny oraz rozbudowane opcje personalizacji.

Monstroid zawiera szereg wtyczek, w tym Booked Appoinments, TM MegaMenu, TM Photo Gallery, TM Timeline, Contact Form 7, Cherry PopUps, Cherry Testimonials, Cherry Search, Cherry Team Members, Cherry Sidebars, Cherry Socialize, Cherry Projects. W ostatnich edycjach do templatki został dodany Elementor, który zastąpił dotychczasowy PageBuilder. Możesz również skorzystać z gotowych wtyczek do popularnego kreatora: JetElements, JetMenu, JetBlocks, JetTabs, JetTricks oraz JetBlog.

2. Monstroid 2

Obecnie Monstroid2 to najpopularniejszy płatny szablon ze stajni TemplateMonster. Ma ponad 10600+ pobrań i średnią ocenę 4,9 (91% użytkowników postawili mu ocenę 5,0). Popularność templatki jest związana z czystym kodem, dużym wyborem gotowych stron (300+) i układów osobnych elementów (500+) oraz posiadaniem rozwiązania Magic Button do personalizacji stron.

Monstroid 2 posiada także sporo różnych wtyczek: TM MegaMenu, TM Photo Gallery, TM Timeline i Contact Form 7. Dodatkowo można skorzystać z Elementora i wszystkich rozszerzeń do niego- od zespołu ZEMEZ. To są JetElements, JetMenu, JetBlocks, JetTabs, JetTricks, JetBlog, JetWooBuilder, JetParallax, JetReviews, JetSearch, JetEngine oraz JetPopup. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

3. Imperion

Imperion to rozbudowany, płatny motyw do tworzenia stron biznesowych. Oferuje on 10 motywów potomnych, dotyczących popularnych branż gospodarczych. Oprócz tego każdy motyw ma swoje unikatowe układy nagłówków, stopki, dodatkowe widgety i wygodne opcje personalizacji. To wszystko pozwala Ci szybko dopasować wybraną templatkę do potrzeb projektu.

Do tego motywu były włączone Revolution Slider, The Events Calendar, TM Timeline, zestaw do WooCommerce i popularne wtyczki Cherry, w tym Cherry Team Members, Cherry PopUps, Cherry Projects i Cherry Search. Templatka także zawiera Elementor i dodatkowe wtyczki do zespołu ZEMEZ tj. JetMenu, JetBlog, JetTabs oraz JetTricks.

4. Johnny Go

Jeżeli prowadzisz firmę, która oferuje różne usługi budowlane lub gospodarcze, ten motyw będzie idealnie pasował dla Ciebie. Posiada on 20+ układów dla strony domowej, które poświęcone są popularnym tematom niszowym. Możesz także skorzystać z 24+ układów dla pojedynczych stron, projektów dla nagłówku i stopki. Motyw ma również rozszerzone opcje personalizacji, które umieszczone są w odpowiedniej sekcji panelu administracyjnego.

Podany szablon zawiera MegaMenu, slajder, galerię, mediatekę, newsletter i popup, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Do templatki  dodany jest Elementor i wtyczki JetElements oraz JetMenu, które rozszerzają możliwości tego kreatora. Motyw wspiera również popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Dzięki temu możesz szybko rozszerzyć możliwości templatki.

5. 24 Johnny Go

Za pomocą tego płatnego motywu możesz zbudować nowoczesny i funkcjonalny blog lub portal z aktualnościami.  Do wyboru dostępne jest 16 motywów potomnych. Każdy z nich ma unikatowy projekt, który przypadnie do gustu odwiedzającym. W paczce z templatką znajdziesz pliki PSD i obrazy komercyjne. Dzięki nim oraz rozbudowanym opcjom personalizacji możesz dopasować wygląd templatki do własnych potrzeb.

Ten motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1 i zawiera kluczowe wtyczki Cherry: Cherry Team Members, Cherry PopUps, Cherry Projects i Cherry Search. Możesz także skorzystać z MegaMenu, galerii, mediateki, newslettera, opcji mediów społecznościowych itd. Motyw posiada również Elementor i dodatkowe wtyczki do niego: JetElements, JetMenu, JetBlog, JetTabs, JetTricks oraz JetTricks.

6. BeClinic

Jak wynika z nazwy, templatka jest przeznaczona do tworzenia stron gabinetów i zakładów medycznych. Posiada ona 9 tematycznych motywów potomnych oraz gotowe układy do różnych stron. Do użytku dostępne są wygodne opcje personalizacji, obrazy komercyjne i różne widgety. To wszystko pomoże Ci szybko zmodyfikować interesujący motyw w zależności od własnych potrzeb.

Motyw BeClinic posiada Revolution Slider, The Event Calendar, MegaMenu, galerię, zestaw rozszerzeń do WooCommerce, Cherry Testimonials, Cherry Service List, Cherry Wizzard Plugin, Cherry Projects itd. Templatka także wspiera WPML, WooComemrce, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki do WordPress. Motyw jest całkiem responsywny i kompatybilny z przeglądarkami www.

7. Meltony

Stylowy i funkcjonalny szablon płatny do tworzenia stron firmowych. Templatka posiada 4 projekty dla strony biznesowej, które wykonane są w szarych kolorach. Dodatkowo w projektach stosowane są ciekawe efekty animacyjne, w tym Parallax. Dodają one dynamiczności stronie, a przy tym nie przeciążają jej. Dzięki temu Twoja witryna będzie miała dobre wyniki w Google PageSpeed i GTmetrix.

Do templatki zostały dodane MegaMenu, slajder, galeria, mediateka, newsletter, popup, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw wspiera fonty webowe Google. Dzięki temu możesz używać stylowych typografii do wyróżnienia tekstów na stronie. Templatka jest również responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami www.

8. EasyJet

Jeszcze jeden uniwersalny motyw ze strony TemplateMonster. Posiada on 12 motywów potomnych zawierających projekty dla stron firmowych, portfolio i bloga. Każda z templatek posiada własny zestaw układów dla nagłówku i stopki oraz obrazy komercyjne. Można także skorzystać z szeregu widgetów do umieszczenia różnych typów informacji na stronę domową.

Wybierając motyw EasyJet możesz skorzystać z rozwijanego menu, galerii, slajdera, newslettera i popupu, opinii klientów, zespołu użytkowników itd. Do templatki został dodany Elementor i zestaw widgetów do niego – JetElements. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ma czysty kod i jest przyjazny do SEO.

9. Hazel

Z pomocą tego motywu będziesz mógł stworzyć nowoczesną stronę firmową. Oprócz uniwersalnego projektu biznesowego templatka posiada 8 różnych układów dla strony landingowej. Warto również wspomnieć o gotowych projektach nagłówków i stopki, wizualnym kreatorze Visual Composer oraz dodatkowych opcjach personalizacji. Dzięki temu łatwo zmodyfikujesz stronę w zależności od własnych potrzeb.

Płatny motyw Hazel posiada wszystkie niezbędne rozszerzenia do tworzenia profesjonalnej strony www. Do użytku dostępne są Revolution Slider, Visual Composer, Ultimate VC, Cube Portfolio, MegaMenu itd. A jeśli wyniknie potrzeba dodania nowych funkcji, możesz zainstalować popularne wtyczki z repozytorium WordPress- ten motyw jest kompatybilny z nimi.

10. Bettaso

Bettaso to świetne rozwiązanie dla strony kawiarni lub restauracji. Templatka ma nie tylko tematyczny projekt, lecz także posiada wszystkie niezbędne funkcje do tego typu stron. Warto podkreślić rozszerzone opcje personalizacji i obecność Elementora. Dzięki temu masz niezbędne narzędzie do modyfikacji wyglądu motywu i tworzenia nowych unikatowych stron.

Szablon Bettaso posiada rozwijane menu, galerię, manager rezerwacji, formularz zapisywania do newslettera i formularz kontaktowy. Templatka zawiera także Elementor i wtyczki do niego: JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore. Motyw wspiera także WPML, WooCommerce, Yoast SEO i inne popularne wtyczki dla WordPress. Jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Nie znalazłeś idealnego motywu dla siebie? Sprawdź listę 5 najlepszych płatnych szablonów WordPress 2019!