W marcu 2022 roku swoją oficjalną premierę miał kolejny telefon marki Samsung z serii A, czyli Samsung Galaxy A33 5G. Podobnie jak wiele innych najnowszych modeli tego producenta, także i ten był wyczekiwany przez wielu użytkowników, ciekawych, co smartfon będzie miał do zaoferowania. Dlatego w tym artykule weźmiemy pod lupę kilka istotnych parametrów, które w dużej mierze decydują o tym, jak komfortowe jest użytkowanie danego telefonu i jak sprawdza się w trakcie codziennych czynności. Jakie aparaty mamy do dyspozycji? Czy to smartfon z mocną baterią? A jak z jego odpornością na uszkodzenia?

Samsung Galaxy A33 5G – smartfon z mocną baterią?

Niegdyś telefony komórkowe mogły funkcjonować na pełnym naładowaniu co najmniej kilka długich dni. Wiązało się to przede wszystkim z ich ograniczonymi funkcjami, ponieważ wówczas służyły nam jedynie do wykonywania sporadycznych połączeń i wysyłania SMS-ów. Tym samym ich baterie zapewniały sporą żywotność, a sięganie po ładowarkę nie było konieczne zbyt często.

Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości co do tego, że nawet smartfon z mocną baterią nie przetrwa na jednym ładowaniu przez tydzień. Zarówno duże wyświetlacze, jak i mnogość aplikacji oraz dostępnych funkcji to prawdziwi pożeracze energii. Każdy z nas oczekuje jednak, że z powodzeniem będziemy mogli z niego korzystać przez cały dzień bez zakłóceń.

Samsung Galaxy A33 5G spełnia to założenie. Został wyposażony w typową baterię 5000 mAh, która może sprawić, że telefon ten przetrwa nawet 2 dni. Co więcej, mamy tutaj do dyspozycji możliwość superszybkiego ładowania. Nawet jeżeli chcemy podłączyć smartfona do ładowarki na kilkanaście minut przed wyjściem z domu, to i tak mamy gwarancję, że otrzyma on porządną dawkę energii.

Samsung Galaxy A33 5G, czyli telefon z poczwórnym aparatem

Nikogo z nas nie dziwi już widok smartfonów z czterema obiektywami umieszczonymi na jego pleckach. Samsung Galaxy A33 5G nie jest w tym zakresie wyjątkiem i także należy do telefonów z poczwórnym aparatem. Na tylnej części jego obudowy znajdziemy obiektyw główny (48MP), makro (5MP), ultraszerokokątny (8MP) oraz głębi ostrości (2MP). Dodatkowo z przodu został umieszczony aparat o rozdzielczości 13MP.

Przedstawione powyżej parametry w zupełności wystarczą, aby wykonywać przy pomocy smartfona wysokiej jakości zdjęcia oraz tworzyć nagrania wideo. Obecność dodatkowych opcji, tak jak udoskonalenie obrazu AI, ułatwia korzystanie z aparatów i pozwala na wykorzystanie maksimum ich możliwości, nawet jeśli jesteśmy pasjonatami fotografii i mamy skłonność do perfekcjonizmu.

Samsung Galaxy A33 5G a wytrzymałość

Na uwagę zasługuje również sposób wykonania powyższego modelu. Samsung Galaxy A33 5G jest wodo- i pyłoodporny zgodnie z normą IP67[1], wobec czego wykazuje dużą wytrzymałość na zachlapania czy zarysowania. Przed uszkodzeniami, które mogą powstać nawet podczas standardowego użytkowania, chroni też szkło Gorilla Glass 5, które zostało użyte do jego produkcji. Można zatem powiedzieć, że jest to smartfon trwały i solidny, wobec czego powinien zadowolić wielu użytkowników.