MATERIAŁ PARTNERA

Jeszcze do niedawna smartfony OnePlus były niedostępne w polskiej dystrybucji. Od niedawna można je znaleźć w ofertach operatorów, m.in. T-Mobile. Telefony OnePlus uchodzą za flagowce, ale w o wiele korzystniejszych cenach niż zbliżone propozycje od  czołowych producentów, takich jak np. Samsung. Czym wyróżniają się smartfony OnePlus na tle innych telefonów? Poniżej TOP 5 zalet tych urządzeń.

  1. Potężny procesor

Flagowce OnePlus zawsze mogą liczyć na topowe procesory na pokładzie. Od wielu lat, niezmiennie towarzyszy im marka Qualcomm Snapdragon. W przypadku OnePlus Nord, czyli mocnego średniaka, to Qualcomm Snapdragon 765 G. Z kolei w jednym z najnowszych flagowców – OnePlus 8, można liczyć na Snapdragona 865. Na szybkość działania wpływa też pamięć RAM. W przypadku smartfonów OnePlus, 6 GB RAM to standard, a często można liczyć na 8, a nawet 12 GB RAM.

  1. Ekran AMOLED

Telefony OnePlus – zarówno flagowce, jak i propozycje ze średniej półki cenowej – są wyposażone w ekrany AMOLED. Producent dba o to, żeby ekrany działały z perfekcyjną płynnością. Z tego powodu, ekran w każdym smartfonie OnePlus ma podwyższoną częstotliwość odświeżania. Nawet w przypadku średniaka OnePlus Nord jest to 90 Hz. Choć odświeżanie na tym poziomie, jak i ekran AMOLED to standard wśród flagowców, w przypadku średniaków są miłym zaskoczeniem.

  1. Szybkie ładowanie

W telefonach OnePlus, które można znaleźć tutaj: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/oneplus-nord-n10-5g/ON-H-T040.phtml#, zawsze można liczyć na pojemną baterię – powyżej 4000 mAh. Taki akumulator pozwala korzystać z telefonu przez cały dzień. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość szybkiego ładowania. Zasilacz o mocy 30 W jest w stanie uzupełnić baterię do 100% w nieco ponad godzinę. Z kolei półgodzinne ładowanie pozwala na uzupełnienie baterii do ok. 70%.

  1. Dużo miejsca na dane

W telefonach OnePlus do dyspozycji użytkownika jest 128 GB lub 256 GB pamięci. Taka ilość z całą pewnością będzie wystarczająca dla większości klientów. Warto przy tym zaznaczyć, że żaden ze smartfonów OnePlus nie ma slotu na kartę pamięci, zatem pamięci wewnętrznej nie będzie można ewentualnie rozbudować.

  1. Mocne aparaty

W smartfonach OnePlus można liczyć na mocne aparaty. Tylny jest najczęściej potrójny lub poczwórny. Aparat główny ma zwykle 48 MP. Oprócz niego, z tyłu można znaleźć aparat szerokokątny i sensor makro. Takie parametry pozwalają robić przyzwoite fotografie. Co więcej, aparaty w smartfonach OnePlus umożliwiają kręcenie filmów w 4K.