Nadeszły ciepłe dni oraz czas urlopów, należy zastanowić się nad ubezpieczeniem rodziny. Przykre i niekontrolowane zdarzenia dzieją się bardzo często podczas zagranicznych wyjazdów, a ubezpieczenie może znacznie złagodzić ich finansowe skutki. Wskazujemy, jakie ubezpieczenia turystyczne online gwarantują najlepszą ochronę.

Zdrowie, bagaż czy sprzęt – które ubezpieczenie wybrać?

Wybór ubezpieczenia powinien być dostosowany do rodzaju wyjazdu, jaki planujemy. Po pierwsze powinniśmy zastanowić się, do jakiego kraju jedziemy, a następnie nad celem podróży. Jeżeli ma to być wyjazd czysto turystyczny, bogaty w zwiedzanie, na który bierzemy drogi sprzęt fotograficzny lub inne cenne przedmioty, powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem naszego bagażu. W wypadku kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia, ubezpieczyciel wypłaci nam sumę adekwatną do szkód, jakie zostały wyrządzone.

Gdy wybieramy się na wyjazd sportowy, najbardziej przydatnym ubezpieczeniem będzie to chroniące nasze wyposażenie. Nie musimy martwić się wtedy o jego uszkodzenie czy zniszczenie podczas transportu lub użytkowania, ponieważ ubezpieczenie pokrywa wszelkie koszty. Sumy zależą poziomu uszkodzeń oraz wysokości składek.

Każdemu – zarówno sportowcowi, jak i turyście, przyda się również ubezpieczenie od wypadków oraz pobytu w szpitalu. To pierwsze jest istotne, gdy dojdzie do nieszczęśliwej sytuacji losowej, w której tracimy zdrowie. Wtedy ubezpieczyciel wypłaca nam sumę adekwatną do szkód. Drugi typ ubezpieczenia pokryje koszty leczenia, pobytu w szpitalu oraz dodatkowe opłaty za inne badania, które musiały zostać wykonane. Jako przykład obrazujący zasadność ubezpieczenia warto przytoczyć przypadek narciarza, który przewrócił się i doznał urazu głowy oraz żeber na stoku w Austrii, przez co za leczenie musiał zapłacić 81 tysięcy złotych z własnej kieszeni.

Jeżeli wiemy już, na jakie ubezpieczenia chcemy się zdecydować, wystarczy wykupić je przez internet. Jest to najszybszy, najwygodniejszy oraz najprostszy sposób wybierania polis, bez potrzeby wychodzenia z domu. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i jest bardzo intuicyjny. Jeżeli interesuje Cię oferta kupna ubezpieczeń turystycznych online, zapraszamy na stronę ubezpieczalni Ergo. Znajdziesz na niej pełną ofertę polis na każdą okazję. Jeżeli nie jesteś jeszcze pewien, który wariant będzie odpowiedni, konsultanci zatrudnieni w firmie na pewno pomogą dokonać właściwego wyboru.