Jesteś fanem muzyki? Najlepsze interpretacje, teksty piosenek i tłumaczenia tylko na Groove.pl!

Jesteś fanem sportu? Sprawdź Meczyki.pl. Znajdziesz tam m.in. newsy sportowe, zapowiedzi i podsumowania meczów, czy statystyki piłkarskie.

Pobieranie plików

Internet to we współczesnych czasach źródło wszystkiego. Jednakże, aby czasem mieć to, czym jesteśmy zainteresowani będziemy musieli wspomóc się narzędziami pobierającymi pliki z sieci. Pobieranie plików z Internetu może odbywać się z poziomu naszych przeglądarek lub za pomocą specjalnych downloaderów jakie specjalnie dla was poddaliśmy testom. Oceny programów wspomagających pobieranie plików z sieci są w skali od 0 do 5.

 

Downloaderem jaki poszedł na pierwszy ogień był FlashGot. Jest to tak naprawdę rozszerzenie przeglądarkowe, dzięki któremu będziemy mogli wspomagać pobieranie plików z Internetu. FlashGot nie posiada prawie żadnych plusów, a wśród jego najbardziej zauważalnych zalet są: łatwość w obsłudze, znaczne wspomaganie takich downoloaderów jak: BitComet, FlashGet, Free Download Manager, Fresh Download, GetRight, InstantGet, Internet Download Accelerator, Internet Download Manager, Mass Downloader, Net Transport, NetAnts, Orbit, ReGet, TrueDownloader, Download Master i innych. Minusem jaki możemy stwierdzić jest to, że rozszerzenie to działa najlepiej tylko na przeglądarce Mozilla Firefox i wszystkich produktach przez nią zrobionych. Działanie FlashGot’ a na innych przeglądarkach jest dość kłopotliwe i wymaga od nas czasowej konfiguracji. Mimo wszystko według nas program FlashGot zasłużył sobie na mocną 4.

 

Drugim testowanym przez nas programem był SoulSeek. Jest to program służący do pobierania plików muzycznych w sieci pomiędzy jego użytkownikami. Plusami tego niewielkiego programu są: łatwość wyszukiwania i bardzo prosty interfejs, możliwość komunikacji między poszczególnymi użytkownikami za pośrednictwem specjalnego czatu oraz dostęp do zasobów każdego użytkownika tego downloadera z możliwością odsłuchu wybranej piosenki. Minusem może być to, że jest tylko do pobierania plików muzycznych oraz to, że nie polega on na prostym wyszukaniu i klikaniu „pobieraj”. Mimo tego, że jest to solidny program do pobierania plików to jesteśmy w stanie wystawić mu tylko 4 ze względu na ograniczenie do plików muzycznych.

 

Jako trzeci na naszym komputerze znalazł się lider w pobieraniu plików z sieci P2P czyli Ares. W naszych testach wypadł naprawdę solidnie, a jego największymi plusami jest prosty i przejrzysty interfejs, szybkie wyszukiwanie praktycznie wszystkich plików (od plików muzycznych poprzez video, a skończywszy na pdf’ ach), odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu będziemy mogli podglądać (podsłuchać) na bieżąco to co pobieramy, możliwość multiwyszukiwania w oddzielnych zakładkach oraz możliwość prowadzenia rozmowy z innymi użytkownikami Ares’ a poprzez wbudowaną zakładkę czatu. Minusem programu jest jednak „zapychanie” łącza internetowego, wysoka podatność na pobranie jakiegoś wirusa oraz rozbudowane opcje połączenia, które dla przeciętnego użytkownika mogą być zbyt skomplikowane. W ogólnym rozrachunku program oceniamy jednak na bardzo mocne 4.

 

Przedostatnim programem jaki postaraliśmy się rozłożyć na czynniki pierwsze dla was był uTorrent. Jest to podstawowy program, z którego korzysta każdy kto ma konto na Torrentach. Plusami tego programu są: szybkie pobieranie plików, różnego rodzaju modyfikacje związane z pobieraniem plików z Internetu (nadawanie priorytetów, kolejkowanie), statystyki pobierania, które dają nam ciekawe wnioski tyczące się naszego ściągania oraz bezpłatność. Minusami programu są natomiast takie rzeczy jak: bardzo rozbudowany interfejs, który nie dla każdego może okazać się łatwy w zrozumieniu oraz dość liczne błędy, które potrafią nieźle spowolnić system (takie rzeczy zauważyliśmy tylko w najnowszej wersji). Poddając końcowej ocenie zdecydowaliśmy się wystawić uTorrent ocenę 4+.

 

Jako ostatni zostawiliśmy sobie program Internet Download Manager. Wysokie opinie internautów spowodowały, że zwyczajnie poddaliśmy go najbardziej wymagającym testom spośród wszystkich testowanych programów. Internet Download Manager wybronił się z nich wręcz fenomenalnie pokazując swoje następujące zalety: bardzo intuicyjny interfejs, integracja ze wszystkimi najbardziej popularnymi przeglądarkami internetowymi, możliwość segmentacji pobieranych plików (znacznie przyśpiesza pobieranie), możliwość podglądania zarchiwizowanych danych, pobieranie plików z serwisów internetowych (youtube, myspace, gogle wideo) oraz to, że jest w polskiej wersji językowej. Minusem jest cena za ten program, która wynosi około 70 złotych. Oceną jaką możemy podsumować downloadera Internet Download Manager jest tylko i wyłącznie 5.

 

Podsumowując nasz test to przed weryfikacją i sprawdzeniem poszczególnych programów nie spodziewaliśmy się tak wysokiej oceny dla IDM (Internet Download Manager). Program ten naprawdę bardzo pozytywnie nas zaskoczył i dlatego uważamy, że jest wart każdej wydanej złotówki. Polecamy!