Jesteś fanem muzyki? Najlepsze interpretacje, teksty piosenek i tłumaczenia tylko na Groove.pl!

Jesteś fanem sportu? Sprawdź Meczyki.pl. Znajdziesz tam m.in. newsy sportowe, zapowiedzi i podsumowania meczów, czy statystyki piłkarskie.

Klienty pocztowe

W dzisiejszych czasach słowo „poczta” kojarzy nam się głównie z urzędem oraz skrzynką email dzięki, której będziemy mogli wysyłać sobie wiadomości za pośrednictwem Internetu. Żeby jednak samo rozsyłanie maili przebiegało bardzo sprawnie będziemy musieli wyposażyć się w jakiś porządny program komputerowy. Idealnymi programami są klienty pocztowe.

 

Do najbardziej znanych zaliczamy: Microsoft Office Outlook, Mozilla Thunderbird, The Bat! Home Edition oraz The Bat! Professional. To właśnie te klienty pocztowe zostali poddani naszym testom, których wyniki prezentujemy poniżej.

 

Jako pierwszy na naszym komputerze został zainstalowany program Mozilla Thunderbird. Jest to najbardziej znany w środowisku informatycznym klient pocztowy dzięki któremu wysyłanie i odbieranie maili nabiera innego wymiaru. Podczas testów dostrzegliśmy w programie Mozilla Thunderbird następujące zalety: bardzo wysokie bezpieczeństwo korespondencji, wbudowany system sprawdzania pisowni, intuicyjny interfejs, prostota w zarządzaniu bardzo dużych zasobów maili, proste grupowanie maili oraz filtr niechcianej poczty, który potrafi skutecznie nas bronić przed spamem jakiego w Internecie jest bardzo dużo. Największym zauważalnym minusem tego klienta pocztowego jest „szybkość” pracy i „zawieszki” jakie łapie przy dużych zasobach korespondencji. W ogólnym podsumowaniu zdecydowaliśmy się jednak wystawić temu programowi mocne 4+, które ma być jednocześnie zachętą dla jego producentów na poprawienie kilku funkcji i przy wypuszczeniu na rynek kolejnej wersji zdobyciu wyższej oceny.

 

Kolejnym klientem pocztowym, który został podany naszym testom był The Bat! Home Edition. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla Thunderbirda i innych klientów pocztowych. Wśród plusów jakie dostrzegliśmy w programie The Bat! Home Edition znajdziemy takie jak: obsługa protokołu IMAP4, łatwe zarządzanie interfejsem oraz bardzo wysokie bezpieczeństwo korespondencji opierające się głównie na wtyczkach antywirusowych i filtrach przesyłowych, które alarmują każde pojawiające się zagrożenie. Minusów jako takich nie dostrzegliśmy poza tym, że niestety pełna wersja programu The Bat! Home Edition jest zwyczajnie płatna. Niemniej jednak klient pocztowy The Bat! Home Edition bardzo nas zaskoczył i dzięki temu otrzymuje od nas 5-.

 

Jako trzeci do oceny stanął The Bat! Professional. Jest to klient pocztowy powstały w wyniku współpracy dwóch mołdawskich programistów. Głównymi zauważalnymi plusami tego programu są: bardzo duże bezpieczeństw korespondencji, filtry antyspamowe, intuicyjny i przejrzysty interfejs, obsługa protokołu IMAP4 oraz ogromne możliwości związane z skonfigurowaniem i dostosowaniem skrzynki pocztowej pod nasze wymagania. Minusami The Bat! Professional (tak samo jak w przypadku wersji Home Edition) są: cena programu, która oscyluje w granicy 100 złotych oraz brak czytnika grup dyskusyjnych. Program The Bat! Professional w ogólnym podsumowaniu zasłużył na 5-, ponieważ możliwości jakie nam oferuje są warte każdej ceny.

 

Na sam koniec zostawiliśmy najbardziej znanego klienta pocztowego na całym świecie, którego nazwa to Microsoft Office Outlook. Jest to standardowy program służący do zarządzania pocztą email, który jest dostępny po zainstalowaniu pakietu biurowego firmy Microsoft Office. Głównymi plusami programu Microsoft Office Outlook są: prostota w obsłudze, rozbudowany kalendarz z przypomnieniami i możliwością robienia notatek, oraz cała masa ciekawych i użytecznych funkcji niezwykle wspomagających odbiór, edycję i wysyłanie maili. Jedynym minusem jaki udało nam się dostrzec są błędy w ustawieniach antyspamowych, które potrafią nam nieźle zaśmiecić skrzynkę odbiorczą. Ocenę jaką jesteśmy w stanie wystawić to solidne 4, ponieważ nie lubimy spamu.

 

Podsumowując wszystkich klientów pocztowych to rzeczywiście jako lidera możemy uznać program The Bat! i jego różne wersje (Home Edition i Professional). Niemniej jednak zarówno Mozilla Tunderbird jak i Microsoft Office Outlook są programami z górnych półek i tak naprawdę dużo im nie brakuje do The Bat!. Wybór pozostawiam wam, ale mam nadzieję, że nasze testy się wam do czegoś przydadzą.