Jesteś fanem muzyki? Najlepsze interpretacje, teksty piosenek i tłumaczenia tylko na Groove.pl!

Jesteś fanem sportu? Sprawdź Meczyki.pl. Znajdziesz tam m.in. newsy sportowe, zapowiedzi i podsumowania meczów, czy statystyki piłkarskie.

Odtwarzacze filmów

Lubisz oglądać filmy? Jeżeli tak to ten test jest dla Ciebie idealny! Dlaczego? Otóż dlatego, że do oglądania filmów na komputerze potrzebne są specjalne programy, które pozwolą nam to robić - programy do odtwarzania filmów. Poniżej prezentujemy wam opisy i oceny najbardziej znanych i najpopularniejszych odtwarzaczy filmów. Oceny jakim je poddaliśmy są przedstawione w skali od 0 do 5.

 

Pierwszym programem z trójki najlepszych jakie wybraliśmy jest VLC media player. Jest to najbardziej uniwersalny odtwarzacz wideo do którego możemy mieć dostęp zupełnie za darmo. To właśnie dzięki temu programowi będziemy mogli odtworzyć praktycznie wszystkie pliki multimedialne począwszy od filmów, a skończywszy na plikach dźwiękowych, czy multimedialnych płytach DVD. VLC jest prosty w obsłudze z dość dużym oknem startowym. Ciekawą własnością tego odtwarzacza jest możliwość dodawania własnych komentarzy do oglądanych filmów. Jedynym minusem jaki zauważyliśmy jest to, że czasem potrafi się przyciąć przy filmach w jakości HD, ale to jest rzecz na jaką można przymknąć oko. Po kilku testach zdecydowaliśmy się wystawić mu ocenę bardzo dobrą, czyli 5. Każdy użytkownik będzie mógł spędzić miłe chwile na oglądaniu filmów, czy słuchaniu muzyki korzystając z tego odtwarzacza.

 

Drugim testowanym odtwarzaczem wideo był Media Player Classic. Jest to jeden z bardziej cenionych odtwarzaczy jakie mamy dostępne na rynku. Podobnie jak poprzednik jest darmowy i otwiera prawie każdy plik wideo. Po zainstalowaniu programu Media Player Classic musimy jednak doinstalować na naszym komputerze odpowiednie kodeki, dzięki którym znacznie poszerzymy pole wykorzystania naszego playera. Podczas odtwarzania plików w jakości HD program działa płynnie, choć kilka razy zdarzyło mu się „przyciąć”. Nie zamula komputera, a z jego interfejsu korzysta się naprawdę bardzo intuicyjnie. Z tego co udało nam się ustalić to program Media Player Classic ma wbudowane następujące filtry źródłowe: DTS/AC3, MPEG PS/TS/PVA, Nut, DVD2AVI Project File, DVD Video Title Set, MP4/MOV, MPEG Audio, FLI/FLC, FLV, Matroska, Ogg, RealMedia, RoQ, SHOUTcast. Minusów nie dostrzegliśmy, choć na upartego możemy do nich zaliczyć konieczność instalowania kodeków, ale bez nich mało który program będzie działał w pełni sprawnie. Według nas Media Player Classic to ciekawa opcja dla każdego użytkownika dlatego też oceniamy go na 5.

 

Jako ostatni do testów stanął program o nazwie SubEdit-Player. Jest to ciekawy odtwarzacz wideo produkcji Artura Sikory. Program cechuje się bardzo prostym wyglądem i nieograniczonymi możliwościami. W programie będziemy mogli odtwarzać nie tylko pliki wideo, ale również i pliki dźwiękowe. Bardzo ciekawą opcją programu SubEdit- Player jest możliwość bieżącego edytowania napisów i tworzenia ich bezpośrednio pod nasz film. Program jest w pełni darmowy z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Działa również na wszystkich systemach operacyjnych i przy oglądaniu filmów nie powoduje jakiś kolosalnych obciążeń systemów. Moim zdaniem odtwarzacz wideo jakim jest SubEdit- Player jest naprawdę ciekawą propozycją jeżeli chodzi o wszystkich użytkowników. W naszych testach program wypadł bezbłędnie dlatego nagradzamy go mocną 5.

 

Podsumowując, każdy program z testowanej trójki jest świetnym odtwarzaczem wideo. Tak naprawdę bez względu na to, który wybierzemy będziemy mogli cieszyć się świetną jakością obrazu.