Outsourcing usług IT zyskuje coraz większą popularność zarówno w mniejszych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach. Zainteresowanie outsourcingiem wynika przede wszystkim z wielu korzyści, jakie przynosi dla firmy. Poznaj 5 powodów, dla których warto zainwestować w usługi IT.

1. Outsourcing usług IT to pewna optymalizacja kosztów

Firmy decydujące się na inwestycję w usługi IT świadczone przez podmioty zewnętrzne nie muszą tworzyć rozbudowanej infrastruktury w swojej placówce. Wyposażenie, a także opłacanie specjalistów IT generuje duże koszty. Obsługa zewnętrza jest na dłuższą metę o wiele tańsza. Warto dodać, że wydatki przeznaczone na opłatę outsourcingu można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

2. Lepsza wydajność firmy

Inwestując w outsourcing IT, można zwiększyć wydajność swojej firmy. Co to oznacza? W wielu branżach obszar IT jest bardzo istotny. Sprawne funkcjonowanie IT przekłada się z kolei na efektywniejszą realizację zadań, co wpływa na wizerunek profesjonalnej, godnej zaufania i skutecznej marki. Wybierając usługodawcę, należy więc celować wyłącznie w najlepsze podmioty, takie jak np. INEA dla firm. Dostawca w ramach INEA Data Center proponuje profesjonalne usługi, takie jak m.in. backup danych, chmurę dla firm czy rozwiązania projektowe.

3. Outsourcing usług to nowoczesny model prowadzenia działalności

Dzięki możliwościom, jakie oferuje m.in. INEA dla firm, można skupić się na rozwijaniu swojej działalności. W nowoczesnym modelu prowadzenia biznesu przedsiębiorcy koncentrują się na swojej działalności, natomiast zadania wykraczające poza zakres ich umiejętności mogą zlecić specjalistom w tych dziedzinach. W konsekwencji nie tracą oni zasobów na to, aby budować i rozwijać infrastrukturę informatyczną firmy na własną rękę. Inwestując w outsourcing IT, właściciele firm zyskują czas na doskonalenie swojego biznesplanu, produktów i usług.

4. Wygodne rozwiązanie dla biznesu

Outsourcing IT w ramach INEA Biznes to usługi szyte na miarę każdego przedsiębiorstwa. Korzystając z opcji rozwiązań projektowych, można zyskać indywidualne podejście do potrzeb firmy. Nie musimy samodzielnie opiekować się sektorem informatycznym ani szukać dla niego najlepszych rozwiązań, specjaliści INEA zrobią to za nas. To bardzo wygodne podejście, sprawiające, że przedsiębiorcy poza bieżącymi problemami nie muszą dodatkowo przejmować się działem IT.

5. Bezpieczeństwo informatyczne

Jeśli postawimy na zaawansowane usługi IT w ramach INEA Data Center, możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo. Mowa tu m.in. o doskonałym zabezpieczeniu poufnych danych klientów i pracowników. Chmura dla firm działa zgodnie z zasadami cyberbezpieczeństwa i ustawą o ochronie danych osobowych RODO. Centrum przetwarzania danych INEA to także bezpieczna lokalizacja (poza granicami administracyjnymi Poznania), a także bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne, przeciwpożarowe i teleinformatyczne.

Jeśli chcesz przekonać się o wszystkich zaletach i powodach, dla których warto zdecydować się na outsourcing usług IT, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia INEA dla firm. To doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy i szeroka oferta usług w ramach INEA Data Center, ochrona ANTY-DDOS, ultraszybki Internet, a także indywidualne rozwiązania projektowe.