Internet mobilny może być dobrą alternatywą dla łącza przewodowego. W jakich sytuacjach warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie możliwości daje internet przenośny? Jaki internet mobilny wybrać? Podpowiadamy.

Rozwój technologii mobilnej sprawił, że internet LTE/4G umożliwia w pełni komfortowe korzystanie z zasobów sieci. Największą zaletą tego rozwiązania jest powszechna dostępność. W zasięgu nadajników radiowych znajdują się zarówno aglomeracje, jak i tereny słabo zurbanizowane. Dobry internet mobilny sprawdza się tam, gdzie nie dotarła jeszcze infrastruktura naziemna i korzystanie z łącza przewodowego jest po prostu niemożliwe.

Internet mobilny – wygoda na co dzień

Technologia mobilna jest również prosta w obsłudze. Aby używać internetu przenośnego, potrzebujesz tylko aktywnej karty SIM oraz routera, za pomocą którego stworzysz sieć Wi-Fi. Urządzenie, w którym umieścisz kartę, podłączasz jedynie do zasilania elektrycznego. Domową sieć Wi-Fi w razie potrzeby stworzysz także za pomocą smartfona. Dzięki funkcji udostępniania internetu telefon może stać się routerem.

Z internetu przenośnego możesz korzystać bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac montażowych – dzięki temu to rozwiązanie doskonale sprawdzi się w wynajmowanym mieszkaniu czy w akademiku. Internet mobilny chętnie wybierany jest przez osoby, które często się przeprowadzają. Jeżeli zdecydujesz się na router z zasilaniem akumulatorowym, z internetu przenośnego skorzystasz w dowolnym miejscu w zasięgu sieci LTE/4G – podczas podróży, na wakacjach, w parku i w kawiarni. Dobry internet mobilny pozwoli Ci pracować i uczyć się tam, gdzie chcesz.

Internet mobilny w Orange

Zastanawiasz się, jak internet mobilny wybrać? Wolisz uniknąć długoterminowych zobowiązań? Sprawdź internet mobilny w Orange. W Orange do wyboru masz ofertę internetu mobilnego z umową na 12 i 24 miesiące, z urządzeniem w korzystnej cenie, lub bezterminową – bez urządzenia. W przypadku tej ostatniej możesz zrezygnować z usługi w każdej chwili bez żadnych dodatkowych kosztów.

Do wyboru masz trzy warianty: Internet Mobilny Podstawowy, Internet Mobilny Optymalny oraz Internet Domowy 4G. Plany różnią się m.in. miesięcznym limitem danych.

Jeżeli zdecydujesz się na Internet Domowy 4G, do dyspozycji będziesz mieć nawet 500 GB do wykorzystania w strefie domowej. Obejmuje ona obszar w najbliższej okolicy miejsca pierwszego połączenia z internetem (strefę domową można w razie potrzeby zmieniać za niewielką opłatą). W ramach pakietu GB masz 50 GB, które możesz wykorzystać poza strefą domową, czyli w każdym miejscu w zasięgu sieci komórkowej LTE/4G.

Dzięki bezpłatnej usłudze Szczęśliwe Godziny w nocy (od godziny 00:00 do 8:00) korzystasz z internetu przenośnego bez limitu! W tym czasie możesz na przykład pobrać do trybu off-line filmy i seriale, które obejrzysz później. W ten sposób skorzystasz z Netflixa czy HBO GO bez zużywania pakietu.

Jeżeli potrzebujesz mniejszej ilości danych, możesz zdecydować się na plan Internet Mobilny Optymalny z miesięcznym limitem 50 GB lub Internet Mobilny Podstawowy z limitem 10 GB. W razie potrzeby skorzystasz z Zapasowego Pakietu 10 GB.

Z internetem mobilny w Orange możesz naprawdę dużo!