Zmiany w pisaniu wiadomości prywatnych na youtube – 09.07.2018

Od dnia 09.07.2018 możliwość wysyłania, otrzymywania oraz czytania prywatnych wiadomości w Studio YouTube nie jest dłużej dostępne. Ta zmiana została wprowadzona ponieważ według Google funkcja ta nie była „mądrze” wykorzystywana. Zmiana pozwoli również skupić się na narzędziach bardziej istotnych i przydatnych dla użytkowników. Wszystkie prywatne wiadomości zostały usunięte ze wszystkich miejsc Youtuba.

Zapytania biznesowe na YT

Możesz ciągle wysyłać i otrzymywać e-maile biznesowe używając opcji zapytań biznesowych (opcja widoczna tylko i wyłącznie na komputerach) jeżeli właściciel kanału na to zezwolił. Opcję znajdziesz na kanale twórcy, w miejscu: „Informacje”.

Youtube dawniej

YouTube jest portalem, który umożliwia darmowe oglądanie filmów, oraz słuchanie muzyki. Z drugiej strony, jest to również druga po Google wyszukiwarka internetowa, gdzie z łatwością można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zdarzają się sytuację, kiedy treść danego materiału bardzo nas zaintryguje. Wtedy pojawia się największy minus YouTuba- bardzo utrudniony dostęp do wysyłania wiadomości. Jest jednak pewien sposób, jak napisać do kogoś na YT. Jeśli jednak nie uda się skomunikować za pomocą samego portalu, rozwiązaniem mogą być inne social media, które zazwyczaj udostępniane są przez właścicieli kanałów w opisach ich filmów.

Jak napisać do kogoś na YT?

Jeżeli zastanawiasz się, jak napisać do kogoś na YT, to zakładamy, że masz już założone konto na tym serwisie. Jeżeli nie, to będzie ono konieczne do otrzymania możliwości wysyłania prywatnych wiadomości. Następnie otwórz kanał użytkownika, do którego chcesz wysłać wiadomość prywatną. Możesz do tego wykorzystać wyszukiwarkę na górze strony lub historię odtwarzania. Jeżeli subskrybujesz daną osobę, to możesz znaleźć ją przez pasek po lewej stronie. Następnie, kiedy jesteśmy już na danym kanale, wchodzimy w zakładkę informacje. Pod statystykami powinna widnieć ikona “wyślij wiadomość”. Jeżeli jej nie ma, oznacza to, że dany użytkownik nie odbiera YouTube wiadomości prywatne, lub treści na jego stronie mają restrykcje wiekowe. Jeżeli jednak znajduje się tam ikonka wiadomości, oznacza to, że możemy wysłać wiadomość do 1500 znaków. Następnie klikamy ikonkę “wyślij” i wiadomość na priv pojawi się u danego użytkownika.

Jak sprawdzić na wiadomości na YT?

Jeżeli samemu prowadzisz kanał na YT to równie istotna lub nawet bardziej może być odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić wiadomości na YT. Aby to zrobić, logujemy się na swój profil, a następnie klikamy na ikonkę swojego kanału. Następnie wchodzimy do panelu kreatora. Później po naszej lewej stronie pojawi się kolumna z wieloma opcjami. Wybieramy zakładkę społeczność. Wtedy rozwinie się lista z opcjami do wyboru. Są to: subskrybenci, ustawienia społeczności, oraz właśnie wiadomości, na które wchodzimy. Wtedy ujrzymy coś na wzór internetowej skrzynki pocztowej. Wiadomości posortowane są w trzech kategoriach: zaakceptowane wiadomości, przefiltrowane wiadomości, oraz spam. Możemy dowolnie przeszukiwać wszystkie z nich, szczególnie że czasem normalne wiadomości trafiają do folderu spamu. Jeżeli znajdziemy już wiadomość, na którą chcemy odpowiedzieć, to nie musimy zastanawiać się, jak napisać prywatną wiadomość na YT, ponieważ jeżeli dany użytkownik do nas napisał, to zawsze możemy odpowiedzieć.