W Polsce zarejestrowanych jest około 3 miliony aktywnych firm. Ilość ta waha się w zależności od źródeł i zmienia w czasie. Wiele przedsiębiorstw zawiesza lub kończy działalność, a inne kwitną i rozwijają się. Z czego to wynika? W zależności od specyfiki rynku i branży przyczyn może być wiele. Coraz częściej okazuje się jednak, że przewagi konkurencyjne znajdują się w narzędziach z jakich korzysta firma. Dobrym przykładem są tutaj programy dla firm i aplikacje zintegrowane. Spośród nich zdecydowanie wyróżnia się oprogramowanie Comarch ERP Optima. Jakie posiada zalety i dlaczego z Comarch ERP Optima korzysta już 70000 polskich przedsiębiorstw? W tym artykule postaramy się Wam odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie możliwości posiada program Comarch ERP Optima?

Comarch ERP Optima to bardzo rozbudowane oprogramowanie do zarządzania większością obszarów oraz procesów biznesowych w firmie. Posiada funkcjonalność obsługującą zarówno sprzedaż, fakturowanie jak i obsługę rozliczeń kasowo-bankowych, a także prowadzenie gospodarki magazynowej, księgowości oraz kadr i płac. To nie wszystko. Bazowa funkcjonalność pozwala także na sprawną obsługę serwisu, relacji z klientami oraz pełną i przekrojową analitykę biznesową. To właśnie wysokiej jakości narzędzia typu Business Intelligence sprawiają, że łatwiej można podejmować skuteczne decyzje biznesowe oraz poprawiać rentowność firmy. Ważną kwestią jest również to, że producent na bieżąco dostosowuje ten system informatyczny do zmieniających się przepisów prawa. Dzięki temu księgowi oraz kadrowi nie muszą sprawdzać czy dana operacja będzie zgodna z przepisami. 

program-comarch-optima

Aplikacje zintegrowane w ramach idei ERP 4.0

Oprogramowanie dla firm Comarch ERP Optima to nie tylko szeroka funkcjonalność podstawowa i stałe dostosowywanie programu do zmian w przepisach ale również szeroki wachlarz innowacyjnych aplikacji zewnętrznych w pełni zintegrowanych z tym programem. To one stanowią o sile Comarch ERP Optima i dają znaczące przewagi konkurencyjne. Jakie to aplikacje? Jedną z najbardziej znanych i popularnych jest Comarch Mobile Sprzedaż wraz z Monitoringiem i Zarządzaniem zespołem handlowców. Wspierają one zarówno prowadzenie szybkiej i efektywnej sprzedaży w terenie jak również monitorowanie działań handlowców. Kolejnym rozwiązaniem, które w łatwy sposób rozwija sprzedaż i biznesy firm jest Comarch E-sklep. Jest to silnik e-commerce w pełni zintegrowany z gospodarką magazynowa w Comarch ERP Optima. Dzięki temu firmy mogą bardzo szybko i łatwo rozszerzać swoją sprzedaż na cały kraj. Producent, krakowska firma Comarch S.A., poszedł jeszcze dalej i udostępnił narzędzie e-sale do łatwej obsługi akucji internetowych na Allegro czy eBay oraz docelowo także na Amazon. Znaczenie i wielkość sprzedaży internetowej stale rośnie dlatego posiadanie wygodnych narzędzi i wyjście szeroko z ofertą może istotnie zmienić sytuację biznesową naszej firmy.

Inne aplikacje zintegrowane z Comarch ERP Optima

Sam rozwój sprzedaży to nie wszystko co może zrobić właściciel firmy aby rozwijać swój biznes. Istotne jest także szybsze i sprawniejsze zarządzanie procesami biznesowymi w różnych obszarach. Do najbardziej znanych i najciekawszych należą Comarch HRM, która umożliwia ewidencjonowanie grafików, urlopów, delegacji oraz szkoleń pracowników. Kolejną jest aplikacja Comarch DMS dzięki, której w łatwy sposób można zarządzać elektronicznym obiegiem dokumentów w firmach. Łącząc ją z rozwiązaniem do skanowania i rozpoznawania znaków oraz dokumentów czyli Comarch OCR uzyskujemy pełną możliwość digitalizacji oraz cyfrowego zarządzania całością dokumentów. Do tego dochodzą tego typu rozwiązania jak e-sprawozdania finansowe oraz Comarch PPK. Oczywiście są to aplikacje częściej znajdujące zastosowanie w księgowości oraz HR. Patrząc na całość tych rozwiązań dają one bardzo szerokie możliwości do sprawnego i efektywnego zarządzania biznesem.

aplikacja mobilna

Co będzie lepsze wersja online programu Comarch ERP Optima czy wersja stacjonarna?

Wielu przedsiębiorców często zastanawia się jaki wariant oprogramowania wybrać. Czy lepiej płacić niższy abonament miesięczny i posiadać wersję online w chmurze czy lepiej zakupić licencje stacjonarne i zainstalować je na własnym serwerze? Wiele zależy od indywidualnych preferencji i możliwości firmy. Nie da się ukryć, że wersja abonamentowa Comarch ERP Optima w chmurze to znacznie niższy koszt “wejścia” i zaleta wygodnego dostępu do oprogramowania z dowolnego miejsca. Dlatego właśnie przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na ten model pracy na oprogramowaniu. Zakup licencji stacjonarnych oraz ich instalacji wymaga zarówno poniesienia wyższego kosztu na starcie jak również odpowiedniej infrastruktury sprzętowej np. zakupu serwera oraz utrzymania go czyli np. ponoszenia kosztów energii elektrycznej. Światowym trendem jest korzystanie z aplikacji webowych oraz natywnych i oprogramowania dostępnego przez przeglądarkę. To raczej się nie zmieni w kolejnych latach. Dlatego istotną zaletą tego programu dla firm jest to, że przedsiębiorca udostępnia taką wersję utrzymywaną na własnych zasobach serwerowych.

Poznaj samodzielnie możliwości programu Comarch ERP Optima

Jeśli chcesz osobiście przekonać się jak działa program Comarch ERP Optima i jakie daje możliwości? Wystarczy uruchomić bezpłatne demo. Pozwala ono na bezpłatne testy tego programu przez 30 dni. To sprawia, że można za darmo przekonać się jak działa Comarch ERP Optima i samodzielnie wyrobić sobie opinię o tym programie. Wejdź na stronę https://optima-demo.com.pl/ i uruchom demo Comarch ERP Optima już dziś.