Jedną z najpopularniejszych rozrywek jest oglądanie filmów i seriali. Większość z nas od lat wybiera programy telewizyjne, które można oglądać bez limitu, płacąc tylko jeden abonament. Obecnie coraz większą popularność zyskuje oglądanie przez Internet. W sieci znajdziemy zarówno w pełni legalne serwisy VOD, jak i strony, na które internauci wgrywają pirackie produkcje. Zobaczmy, gdzie można oglądać filmy online za darmo bez rejestracji – w niektórych serwisach znajdziemy naprawdę szeroki wybór.

Czym są serwisy VOD?

Skrótowiec VOD oznacza video on demand, czyli wideo na żądanie. Są to strony internetowe, na których można obejrzeć płatne oraz darmowe filmy i seriale, najczęściej należące do określonych nadawców telewizyjnych. Dzięki nim możemy oglądać odcinki, które przegapiliśmy lub odtwarzać je ponownie. Chociaż najnowszych hitów kinowych nie obejrzymy bez opłaty, to można tam znaleźć starsze produkcje i seriale nadawane na popularnych kanałach telewizyjnych. Miłośnicy tradycyjnego, familijnego kina i filmów dokumentalnych nie będą zawiedzeni. Co mają do zaoferowania najpopularniejsze portale VOD?

Telewizyjne filmy i seriale online za darmo – lista serwisów

Istnieje kilka polskich portali VOD. Każdy z nich jest powiązany z konkretnym usługodawcą i od tego zależy oferta wideo. Niektóre serwisy oferują dwutygodniowe okresy testowe, podczas których można oglądać wszystkie produkcje bez żadnych opłat. W innych przypadkach wydzielona jest specjalna kategoria darmowych programów, filmów i seriali. 

1. Propozycja Onet: Vod.pl

filmy i seriale online vod pl

Największy wybór w pełni darmowych produkcji znajdziemy na stronie vod.pl. Należy ona do portalu Onet.pl, cenionego zwłaszcza za newsy i kilka tematycznych stron. Jedną z nich jest właśnie serwis VOD, w którym istnieje kategoria programów wolnych od opłat. Większość dostępnych tam produkcji to starsze filmy z gatunków: horror, thriller, komedia i dramat. Możemy wybierać także spośród wielu filmów dokumentalnych. Dużą zaletą portalu jest to, że nie wszystkie darmowe produkcje są polskie – z powodzeniem odszukamy ciekawe pozycje zagraniczne. Przykładowe tytuły to: Jak złamać 10 przykazańArbiter UwagiZdegradowani czy Żołnierze wolności. Jeśli jednak chcielibyśmy oglądać filmy online bez logowania, nie zrobimy tego na tej stronie. Konieczne jest założenie darmowego konta lub logowanie przez konto Onetu.

2. Należący do TVN Player.pl

seriale za darmo player pl

Kolejnym popularnym portalem z telewizją online jest Player.pl. Jego właściciel to TVN – większość darmowych seansów to własne seriale tego nadawcy. Część z nich obejrzymy tutaj: https://player.pl/za-darmo,t. Programy takie jak Rozmowy w tokuNa wspólnej czy Wiem co jem można odtwarzać bez logowania! Wyszukując frazę „Player.pl filmy za darmo” możemy także odszukać kilka tytułów filmowych, które można obejrzeć bez żadnych opłat w tym serwisie VOD. 

3. Vod.TVP.pl

darmowe filmy bez limitu vod tvp

Również TVP posiada stronę internetową poświęconą oglądaniu filmów i seriali online. To dobra propozycja dla tych, którzy posiadają abonament RTV. Gdy potwierdzimy jego opłacanie, zyskujemy dostęp do strefy ABO w serwisie vod.tvp.pl. Znajdziemy tam znane polskie seriale, takie jak Barwy szczęściaKorona królów czy Klan. Oprócz tego, dostępne są produkcje BBC takie jak Duma i uprzedzenie czy Życie w Cranford. Kategorie kina europejskiego i nagradzanych dokumentów zaspokoją potrzeby bardziej wymagających fanów wideo. Jeśli nie posiadamy abonamentu RTV, możemy skorzystać z okresu próbnego i przez 14 dni oglądać filmy i seriale online za darmo.

4. Ipla.tv od Cyfrowego Polsatu

darmowe seriale ipla tv

Rozmaite seriale i filmy online za darmo bez rejestracji obejrzymy w Ipla.tv. Polsat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom internautów i oferuje liczne treści pogrupowane w wygodne kategorie. Oprócz wyboru gatunku, przy filmach możemy zaznaczyć opcję „Darmowe: Tak” i oglądać bez ograniczeń. Bez opłat obejrzymy przede wszystkim polskie produkcje filmowe, takie jak W obronie własnejSłużby specjalne czy Tajemnica Westerplatte. Darmowe są poza tym programy rozrywkowe, na przykład Poszkole.plTylko jeden czy Twoja twarz brzmi znajomo. Fani sportu mogą oglądać Puchary Świata w siatkówce, UEFA EURO 2020 i wiele innych emocjonujących rozgrywek. Kultowe seriale, takie jak Pierwsza miłość i Przyjaciółki wymagają niestety konta premium.

5. CDA – niezależny dostawca rozrywki

filmy online bez logowania cda pl

CDA to społeczność internetowa, która oferuje wiele rozrywki. Znajdziemy tam gry, wideo udostępniane przez użytkowników oraz filmy i seriale w usłudze premium. Internauci bardzo często publikują na CDA pełnometrażowe filmy, nagrane w telewizji lub pobrane z innych stron. Z troski o legalność publikacji, administratorzy serwisu usuwają wiele tego typu wideo. Zamiast tego oferują okres próbny trwający 14 dni i pozwalają oglądać filmy i seriale TV online za darmo, zanim wykupimy usługę premium. Wybierając legalne źródło, nie musimy się obawiać o jakość wideo.

6. Kanały na YouTube z filmami

darmowe filmy na youtube

Chociaż YouTube kojarzy się przede wszystkim z krótkimi filmikami, możemy tam znaleźć kanały z produkcjami telewizyjnymi. Są to na przykład kanały Studio Filmowe TOR, Sala Kinowa, Kino Świat VOD czy Dzieci TVP. W zależności od tematyki, znajdziemy tam starsze i nowsze filmy z różnych krajów, a także bajki animowane i dokumenty. Niektóre kanały oferują zagraniczne seriale kryminalne i inne ciekawe propozycje. To również w pełni legalne i darmowe miejsce oglądania filmów. Nie wymaga ponadto rejestracji.

Dlaczego warto korzystać z serwisów VOD?

Oglądając seriale i filmy online za darmo bez rejestracji, możemy zrelaksować się przy ulubionym gatunku kinowym. Serwisy VOD uniezależniają użytkowników od programu telewizyjnego i pozwalają oglądać ciekawe seanse o każdej godzinie. Choć większość z nich świadczy płatne usługi, często oferują także darmowe materiały lub próbne okresy. Niekiedy wystarczy posiadać abonament telewizyjny, by skorzystać z bogatej oferty seriali i filmów dostępnych w Internecie. Dodatkową zaletą jest legalność takich serwisów.