Profesjonalna obsługa klienta w e-biznesie to ważny czynnik prowadzący do sukcesu firmy. Klient, który jest zadowolony nie tylko z oferty, ale i obsługi przedsiębiorstwa, chętniej skorzysta z usługi bądź produktu w przyszłości, poleci markę znajomym i wystawi jej pozytywną opinię w sieci. W jaki sposób skutecznie obsługiwać klienta e-biznesowego?

Profesjonalna obsługa klienta – szczególnie ważna w e-biznesie

Wysoka dbałość o klienta jest szczególnie ważna w przypadku biznesu działającego w internecie. Firmy posiadające również placówki i sklepy stacjonarne mają dodatkowe możliwości, aby zaprezentować się klientom z jak najlepszej strony. Rozmowa, doradztwo i osobisty kontakt „w cztery oczy” z klientem to wielka wartość, która ułatwia budowanie zaufania do firmy. Marki, które działają tylko w sieci, mają trudniej, ponieważ muszą przekonać do siebie odbiorcę innymi metodami. Mają do dyspozycji wyłącznie słowo pisane i mówione, bez osobistego kontaktu. Dzięki odpowiednim narzędziom można jednak zapewnić profesjonalną i skuteczną obsługę klienta w e-biznesie.

System IVR – ważny krok w stronę automatyzacji

Polecanym narzędziem wspomagającym obsługę klienta e-biznesowego jest system IVR Thulium z usługą menu głosowego. Nowoczesne oprogramowanie skraca i usprawnia czas obsługi klienta, a tym samym poprawia customer service w firmie. Osoba telefonująca np. do sklepu internetowego słyszy komunikat powitalny, a następnie opcje menu do wyboru. Po wskazaniu konkretnej opcji zostaje połączona z właściwym konsultantem, który zajmie się jej sprawą. System IVR pozwala skierować dzwoniącego od razu do odpowiedniego specjalisty, co znacząco skraca czas połączenia i zwiększa zadowolenie klienta, który jest obsługiwany przez osobę wyspecjalizowaną w danym temacie czy problemie.

Oprogramowanie IVR zostało stworzone jako wynik oczekiwań przedsiębiorców internetowych poszukujących narzędzi do skutecznego i łatwego obsługiwania klientów. Dzięki intuicyjnemu i prostemu menu dzwoniący jest w stanie szybko zdecydować się na właściwą opcję, która najlepiej odpowiada jego potrzebom. To buduje w oczach klienta wizerunek profesjonalnej marki, która zatrudnia wielu specjalistów zajmujących się różnymi zagadnieniami. Pomaga również zwiększać szacunek i zaufanie klienta do marki, czego rezultatem jest pozytywna ocena jakości obsługi i samej firmy.

Zaawansowane narzędzie dla menadżera

System IVR to także zaawansowane narzędzie dla menadżera lub lidera działu obsługi klienta. Oprogramowanie umożliwia sprawdzanie na bieżąco, ile połączeń przeszło przez daną gałąź, jakie są najczęściej wybierane kolejki, a także na którym poziomie stworzonego drzewa dzwoniący rezygnują z połączenia. Dzięki uzyskanej w ten sposób wiedzy możliwe jest wprowadzenie ważnych zmian, np. dopasowanie odpowiedniej liczby konsultantów, w zależności od obciążenia linii. Systematyczne analizowanie preferencji i wymagań telefonujących klientów pozwala dopasować menu do ich potrzeb, a tym samym zwiększyć zadowolenie z obsługi.

Więcej informacji o skutecznej obsłudze klienta w e-biznesie dzięki systemowi IVR znajdziesz pod adresem: https://thulium.com/pl/ivr/.