Praca w opiece w Niemczech to temat, który zyskuje na popularności wśród osób poszukujących pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Niemcy są krajem, w którym coraz więcej osób starszych potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach, a jednocześnie brakuje tam osób gotowych do pracy w sektorze opieki. Dlatego też coraz więcej osób z Polski decyduje się na podjęcie pracy w opiece w Niemczech.

Praca opiekuna w Niemczech polega na pomocy osobom starszym lub niepełnosprawnym w codziennych czynnościach takich jak mycie, ubieranie, jedzenie, transfer czy wizyty u lekarza. W zależności od potrzeb seniora, praca może polegać również na towarzyszeniu podczas spacerów, rozmowach czy czytaniu książek. Opiekunowie często mieszkają u podopiecznych, a ich zadaniem jest nie tylko opieka nad osobą starszą, ale również prowadzenie gospodarstwa domowego oraz zakupy.

Praca w opiece w Niemczech – jakie wymagania trzeba spełnić?

Pracodawcy często wymagają doświadczenia w pracy z osobami starszymi lub niepełnosprawnymi (choć nie jest to warunek konieczny). Czasami wymagane jest prawo jazdy kategorii B, jednak potrzeba taka zawsze jest umieszczana w ogłoszeniu. Ze względu na charakter pracy opiekunowie powinni być osobami odpowiedzialnymi, cierpliwymi oraz empatycznymi.

Aby pracować w opiece w Niemczech, należy znać język niemiecki na poziomie co najmniej B1 (komunikatywnym). Jest to warunek niezbędny – w końcu opiekunka wyjeżdża do pracy do Niemiec i będzie mieszkać pod jednym dachem z Niemcem lub Niemką. Trudno zrobić dobre wrażenie na pacjentce i jej rodzinie, nie znając języka. A jeszcze trudniej jest wtedy wezwać pomoc, gdy podopiecznemu coś się przydarzy.

Praca dla opiekunek w Niemczech – jakie są korzyści?

Praca w opiece w Niemczech wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim osoby pracujące w sektorze opieki często mają możliwość mieszkania u podopiecznych, co eliminuje koszty wynajmu mieszkania. W koszty zakupów jest też wliczane jedzenie dla opiekunki, a transport opłaca agencja. Dodatkowo praca ta jest dobrze płatna, a pracodawcy oferują wiele dodatkowych benefitów, takich jak opłacanie kursów językowych czy dofinansowanie prywatnej opieki medycznej. Praca w opiece w Niemczech daje także możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz rozwoju osobistego i zawodowego.

W agencji Veritas, zależnie od poziomu języka niemieckiego, jakim dysponuje opiekunka, można zarobić od 1600 do 2000 euro netto miesięcznie. Nasze oferty w pracy w opiece w Niemczech są publikowane na podstawie ankiet, które wypełnia rodzina podopiecznego. Z wieloma rodzinami współpracujemy od lat, więc są gwarantem komfortowej pracy. Jeśli zdarzy się, że klient naruszy warunki umowy i wyraźnie przekracza granice, rezygnujemy ze współpracy z nim. Komfort i bezpieczeństwo w pracy dla opiekunek w Niemczech jest dla nas priorytetem.

Każda opiekunka ma przypisanego koordynatora, z którym może się kontaktować w razie potrzeby. Pomagamy w wyrobieniu karty EKUZ i druku A1. Opiekunki są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym i otrzymują polską umowę. Praca opiekunki w Niemczech jest na polskich warunkach.

Chcesz dołączyć do zespołu Veritas? Zapraszamy do kontaktu – wypełnij formularz lub zadzwoń do nas. Wejdź na stronę: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/