Oficjalną walutą Ukrainy jest hrywna. Dziś, dzięki nowoczesnej technologii, istnieje kilka sposobów na przelewanie tej i innych walut na ukraińskie konta bankowe w całym kraju. Jednak każdy przelew międzynarodowy to dodatkowy koszt za transakcję i dłuższy czas oczekiwania. Czy można je w jakiś sposób zmniejszyć? Sprawdź.

Przelewy na Ukrainę a wojna

W obecnej sytuacji wiele osób zastanawia się, czy można bezpiecznie realizować przelewy na Ukrainę. Oczywiście jest to możliwe, a wszelkie środki trzymane na kontach są chronione, nawet w tak trudnych czasach. W obliczu aktualnej sytuacji wojennej na Ukrainie część banków w Polsce zrezygnowała z podstawowych opłat za przelewy zagraniczne wysyłane do tego kraju. 

Mimo to, jako nadawca musisz i tak liczyć się z kosztem wymiany walut oraz czasami musisz pokryć dodatkowe prowizje np. za zlecenie szybkiej transakcji. Suma opłat, które podlegają teraz zwrotowi, zostaje zrealizowana automatycznie, ale zazwyczaj nie odbywa się od razu. Zwrot dokonywany jest w ciągu maksymalnie 14 dni od dnia zaksięgowania zlecenia.

Najlepszy przekaz na Ukrainę – na to zwróć uwagę

Jeśli szukasz najlepszych opcji przelewu na Ukrainę, zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim pamiętaj, że transfer pieniędzy kosztuje. Mogą to być podstawowe opłaty za przyjęcie i wysłanie zlecenia, ale także za jego ubezpieczenie lub dostarczenie gotówki bezpośrednio do odbiorcy. Sprawdź więc oferty spoza banku – od zewnętrznych systemów płatniczych. Takie transakcje to ich specjalność, więc często możesz trafić na niebywałe okazje bardzo tanich przekazów zagranicznych.

Poza tym nie zapominaj, że kursy walut są istotną częścią każdego przelewu międzynarodowego. Wiele banków, które zajmują się przekazami pieniędzy za granicę lubi podkreślać swoje „bezpłatne” usługi. Takie oferty ukrywają zwykle bardzo niekorzystne kursy wymiany. A jeśli zaakceptujesz złe taryfy, musisz liczyć się z konsekwencjami. Niezależnie od tego, czy chodzi o drobne, czy duże kwoty, przy wymianie ważne jest wybranie takiej opcji, przy której stracisz najmniej. 

Nie zapomnij również o czasie. Kiedy pieniądze muszą dotrzeć do odbiorcy tego samego dnia, zwykły przelew bankowy nie pomoże. Jeśli musisz przesłać środki błyskawicznie, wybierz przekaz natychmiastowy. Wówczas pieniądze dotrą do adresata w kilka minut. Wysyłając przelew na Ukrainę, korzystaj z zaufanego dostawcy usług przekazów pieniężnych. Chroń swoje pieniądze, wybierając tych, którzy używają innowacyjnych zabezpieczeń. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twój transfer jest zawsze w bezpiecznych rękach.

Przelew na Ukrainę – gdzie zlecić?

Bardzo korzystną opcją, niezależnie od sytuacji politycznej, jest skorzystanie z zewnętrznych usług płatniczych. W ich przypadku zawsze, a nie tylko okazjonalnie jak w przypadku banków, możesz liczyć na jasne opłaty, brak ukrytych prowizji i świetny kurs wymiany. Poza tym dużą zaletą jest szybkość realizacji transakcji. Przy natychmiastowych przelewach zlecanych w dni robocze pieniądze docierają do odbiorcy nawet w 10 minut! – https://www.easysend.pl/przelewy-z-polski-na-ukraine