Odświeżenie zdjęcia profilowego na Facebooku przydaje się każdemu. Nawet, jeśli na co dzień nie publikujemy postów ani nie komentujemy cudzych zdjęć, warto raz na jakiś czas uaktualnić miniaturę profilu. Jak to zrobić, aby nie zostać zalanym powiadomieniami o polubieniach, komentarzach i reakcjach? Na szczęście odpowiedź na pytanie, jak zmienić profilowe na FB żeby nikt nie widział, jest prosta. Zobaczmy, co trzeba zrobić, żeby post o aktualizacji zdjęcia nie pojawił się w news feedzie naszych znajomych.

Na początek: jak dodać zdjęcie profilowe na Facebooku?

Nowi użytkownicy Facebooka mogą początkowo nie orientować się w budowie profilu. Przybliżmy więc sposób dodawania nowego zdjęcia profilowego. W pasku na górze strony klikamy swoje imię lub ikonę obok niego. Jesteśmy teraz na swoim profilu. Naprowadzamy kursor w miejsce, w którym powinno znajdować się profilowe. Klikamy „Aktualizuj” lub ikonę aparatu i wybieramy któreś ze wgranych zdjęć lub przesyłamy nowe z komputera. Podobnie postępujemy, chcąc ustawić zdjęcie w tle.

jak dodać zdjęcie profilowe na facebooku

Jak zmienić zdjęcie profilowe na FB bez publikowania – krok po kroku

Teraz zobaczmy, jak zmienić zdjęcie profilowe na FB i ukryć post dotyczący zmiany. Wystarczy wykonać kilka kroków:

  1. Dodajemy nowe zdjęcie profilowe zgodnie z powyższą instrukcją.
  2. Pozostajemy na swoim profilu. Klikamy aktualne zdjęcie profilowe.
zmiana zdjęcia profilowego na fb krok 2

3. Znajdujemy się w poście, który jest teraz widoczny dla wszystkich. Odszukujemy ikonę Ziemi („Publiczne”) obok daty przesłania zdjęcia.

4. Wśród dostępnych opcji znajdą się: znajomi, znajomi z wyjątkiem. Pomijamy te opcje, jeśli chcemy ukryć post także przed znajomymi.

zmiana profilowego na fb krok 3

5. Klikamy „Więcej” i wybieramy „Tylko ja” lub „Widoczne tylko dla mnie”.

zmiana profilowego na fb krok 3

 Post jest teraz widoczny tylko dla nas i nie wyświetli się w aktualnościach!

Tak wygląda zmiana zdjęcia bez powiadomienia. Znajomi ani nie zostaną poinformowani o tym, że zaktualizowaliśmy profilowe, ani nie będą mieć możliwości polubienia i skomentowania go.

Jak zmienić tło na FB bez powiadomienia?

W internecie znajdziesz porady w stylu:

Podobnie postępujemy, jeśli chcemy wstawić tło bez publikowania. Najpierw dodajemy zdjęcie, które ma się znaleźć w tle, za pomocą opcji „Aktualizuj zdjęcie w tle”. Odświeżamy profil, odszukujemy post o zmianie zdjęcia i zmieniamy ustawienia prywatności na „Tylko ja”. Warto pamiętać, że zarówno zdjęcie profilowe, jak i tło nadal będą widoczne dla wszystkich – jedynie możliwość reakcji i komentowania zostanie wyłączona. Dlatego wybierzmy takie tło, które możemy pokazać publicznie.

NIESTETY ZMIANY ZDJĘCIA W TLE ZGODNIE Z REGULAMINEM FACEBOOKA NIE DA SIĘ UKRYĆ.

zmiana zdjęcia w tle na facebooku

Jak ustawić profilowe tymczasowe?

Skoro już wiemy, jak zmienić profilowe na FB żeby nikt nie widział, warto wspomnieć o innej ciekawej opcji. Facebook daje możliwość ustawienia tymczasowego zdjęcia profilowego. Aby to zrobić, wchodzimy w okno aktualizacji profilowego i przesyłamy wybrane zdjęcie. Gdy już to zrobimy i pojawi się możliwość kadrowania zdjęcia, na dole okna zobaczymy opcję „Ustaw jako tymczasowe”. Wybieramy czas, po którym profilowe zmieni się znów na poprzednie i klikamy „Zapisz”. Niestety nie ma możliwości ustawienia tymczasowego zdjęcia w tle.

zdjęcie profilowe tymczasowe na fb