PlayStation 5 to przełomowa dla wielu graczy konsola, która ma zapewnić płynną grę i szybkie ładowanie tytułów wraz ze świetną grafiką. Liczne gry będą dostosowane do tej konsoli, ale też w tym roku pojawi się mnóstwo tytułów specjalnie już pomyślanych pod kątem PlayStation 5. Na które tytuły warto czekać? Polecamy siedem nowych gier na PS5 , które ukażą się od kwietnia do października.

Kwiecień: „Assassin’s Creed Valhalla: Wrath of the Druids”

Już 29 kwietnia ukaże się kolejna odsłona mega popularnej serii Assassin’s Creed, od producenta Ubisoft Montreal i wydawcy Ubisoft. W nowej części Assassin’s Creed gracze przeniosą się do czasów ekspansji Wikingów w IX wieku. Nowa gra będzie oferować wiele nowych opcji w tym możliwość rozwoju nordyckiej osady, zdobywania unikalnych umiejętności i sprzętu czy plądrowania klasztorów. Ciekawą opcję ma być szybkie przenoszenie się między królestwami. Grafika będzie przedstawiać niesamowicie piękne krajobrazy Norwegii. 

Maj: „Resident Evil Village”

Już 7 maja powróci kolejna znana seria: Resident Evil. Część 10 nazwana Village typowana jest na hitową grę na PS5. Według jej twórców ze stajni Capcom gra będzie wyjątkowym survival horrorem, najlepszym w historii. W porównaniu do poprzednich gier, Village ma mieć udoskonalony system walki wręcz, większą głębię przestrzeni, więcej wrogów do pokonania. Dzięki temu gra ma być łatwiejsza w nawigowaniu i dostarczać więcej emocji, a także umożliwić inteligentną walkę wręcz. „Resident Evil: Village” jest zbudowany na silniku RE Engine. Dźwięk gry ma być immersyjny, a grafika wyjątkowo realna, by poprawić wrażenia.

Czerwiec: „Final Fantasy 7 Remake Intergrade”

Final Fantasy 7 w wersji Remake Intergrade zadebiutuje na PlayStation 5 w czerwcu, 10 dnia. Będzie to ulepszona i rozszerzona wersja gry „Final Fantasy 7 Remake” z roku 2020. Tytuł od Square Enix, zbudowany na silniku Unreal Engine 4, w zeszłym roku zdobył tytuły Najlepszej gry fabularnej oraz Najlepszej ścieżki dźwiękowej od The Game Award. Remake Intergrade będzie zawierał nowy epizod z Yuffie jako główną postacią. Sam „Final Fantasy 7 Remake” był remakiem gry Final Fantasy 7 z roku 1997, ale ujęty w formie wieloczęściowej serii. W Final Fantasy graczy zawsze czeka wiele świetnej zabawy, chociażby z użyciem slotów. Można wybrać mini gry jako automaty dające możliwość wygrania nagród lub przedmiotów, a także jest tzw. gambler class i umiejętność slotowa. Te elementy Final Fantasy z pewności przemawiają do graczy, którzy lubią sloty w licznych kasynach online.

Lipiec: „Little Devil Inside”

Neostream Interactive jako producent i wydawca wypuści w lipcu grę „Little Devil Inside” opartą na silniku Unreal Engine. Będzie to przygodówka w trybie jednego gracza lub kooperacji dla kilku graczy. O czym jest fabuła? Śledzi się życie osobiste i zawodowe odkrywców szukających nadprzyrodzonych wydarzeń oraz potworów w wymyślonym świecie, który operaty jest na XIX wieku.  

Sierpień: „Kena: Bridge of Spirits”

„Kena: Bridge of Spirits” jest grą przygodową przygotowaną i wydawaną przez Ember Lab na bazie silnika Unreal Engine 4. Zadebiutuje na Play Station 5 już 24 sierpnia. To tytuł, na który na pewno czekają fani gatunku fantasy. Gra opowiada o Kenie, młodej dziewczynie, która jest przewodniczką duchową. Dzięki swoim magicznym zdolnościom pomaga przejść zmarłym ze świata realnego do krainy duchów.

Wrzesień: „Life is Strange: True Colors”

Jednoosobowa gra „Life is Strange: True Colours” to kolejny tytuł z serii „Life is Strange”, od producentów Square Enix i Deck Nine, którzy ukaże się 10 września na PS 5. W tej odsłonie historii pojawi się nowa bohaterka: Alex Chen, która tłumi swoją moc zwaną Empatią, uznając ją przez większość życia za klątwę. Moc Empatii pozwala Alex manipulować, absorbować emocjami innych, bo jawią jej się one jako kolorowe aury. 

Październik: „Stray”

Samotny kot, oddzielony od swojej rodziny szuka drogi do domu. Aby jednak wrócić do siebie, kot musi rozwiązać starożytną tajemnicę i uciec z zapomnianego cybermiasta. „Stray” jest grą przygodową, pierwszoplanową, jednoosobową. Stworzyło ją studio z Francji BlueTwelve Studio. Premiera zaplanowana jest na październik, ale konkretnego dnia jeszcze nie podano.