Opakowania przemysłowe, wykorzystywane w sekcji e-commerce, dają ogrom możliwości. Kartony są nie tylko niezawodne, solidne i estetyczne, ale stają się tym, co przykuwa uwagę klienta. Nie tylko ze względu na możliwość nadrukowania logotypu czy grafiki, ale również na zgodność z trendem „Zero Waste“. Im mniej plastiku, tym lepiej dla naszej planety. A to nie jedyna korzyść, płynąca z używania kartonów w biznesie. Postawcie na jakość, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Porzuć plastik, chroń planetę i działaj zgodnie z oczekiwaniami klientów

Toniemy w plastikowych śmiechach. Jak podaje ONZ, w oceanach dryfuje aż 100 mln ton tworzyw sztucznych, z czego ponad 90% to śmieci z lądu. Te zatrważające dane już od dłuższego czasu zmuszają przedsiębiorców do przedefiniowania swoich potrzeb i zwrócenia uwagi, w co pakuje się produkty. To ważne nie tylko ze względu na planetę, ale też potrzeby odbiorców. Globalne badanie Nielsen pokazuje, że aż 40% ankietowanych osób jest zaniepokojonych faktem, że w obiegu znajduje się nadmiar plastikowych opakowań, a 15% zastanawia się, czy zostaną one poddane recyklingowi. Z kolei badania Unilever pokazują, że 30% badanych klientów decyduje się na marki, które działają proekologicznie i prospołecznie. Co to oznacza? Klienci nie chcą być zalewani plastikiem i coraz bardziej zależy im na eko rozwiązaniach. Wzrasta świadomość społeczna, rodzą się nowe trendy. Materiały opakowaniowe, takie jak kartony, to już nie tylko dobra wola, ale potrzeba.
kartony

Opakowania przemysłowe dostosowane do twoich potrzeb

Jeżeli prowadzisz sprzedaż wysyłkową lub transportujesz materiały, potrzebujesz personalizowanych opakowań kartonowych, które będą rozpoznawalne i staną się dodatkowym nośnikiem reklamy twojej firmy. Szukając sprawdzonego partnera, który dostosuje ofertę do wymagań, zajrzyj na stronę https://atk-opakowania.pl/.

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz: kartony z nadrukiem, z personalizowaną grafiką, dopasowane wymiarami do twoich potrzeb. Opakowania kartonowe Bielsko lub opakowania kartonowe Tychy to gwarancja jakości i praktycznych rozwiązań. Przykład? Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, zapewne codzienną praktyką są zwroty. Fasonowe opakowania kartonem bez klejenia, z bezproblemowym zamykaniem i otwieraniem doskonale się do tego nadają – a więc jeden karton może zostać wykorzystany wielokrotnie!

opakowania-przemyslowe
Warto pamiętać, że opakowania mogą zostać wykonane według indywidualnego projektu – produkt na miarę, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Materiały opakowaniowe – w jakich branżach sprawdzą się najlepiej?

Z opakowań kartonowych chętnie korzysta branża spożywcza, przemysłowa, motoryzacyjna, elektroniczna. Skupmy się jednak na dynamiczniej rozwijającej się gałęzi, czyli e-commerce. Sklepy online i sprzedaż wysyłkowa zdominowały rynek. W przypadku sklepów oferujących eko produkty – na przykład kosmetyki notarialne czy zdrową żywność, opakowania kartonowe mają szczególne znaczenie. Klient, któremu zależy na ochronie środowiska, który w swojej codziennej pielęgnacji unika mikroplastiku i chemicznych substancji, będzie oczekiwał paczki, która nie generuje śmieci. Opakowanie kartonowe to podstawa, bo jest nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale również estetyczne i wygodne w użyciu. Wystarczy prosty nadruk logotypu, a zwykłe opakowanie zamienia się w eleganckie pudełko, które nada się do tego, by pokazać je w Social Mediach. W ten sposób marka się umacnia, a trend biodegradowalnych materiałów rośnie w siłę.
opakowanie-kartonowe

Opakowanie a marketing – co wyróżnia karton na tle innych opakowań?

    • Możliwość personalizacji – przy stosunkowo niskich kosztach produkcji, klient otrzymuje personalizowane opakowanie z logotypem, grafiką, napisem. To przyciąga uwagę odbiorcy, zwłaszcza, że moda na opakowania w stylu vintage wróciła na dobre. Kartonowe opakowanie, papier, sznurek, eko wypełnienia to odpowiedź na potrzeby klientów.
    • Minimalistyczny design – minimalizm jest w modzie, im skromniejsze opakowanie, tym lepiej. Na opakowania z papieru decyduje się coraz więcej firm, które zastępują nimi plastikowe formy (na przykład opakowania na kosmetyki).
    • Lekkość i łatwość w przechowywaniu – karton niewiele waży, więc świetnie nadaje się do przesyłek, a jeżeli chcemy go przechować i użyć ponownie, po złożeniu nie zajmie wiele miejsca.
    • Solidność i trwałość – odpowiednio zaprojektowanie opakowanie przemysłowe jest naprawdę wytrzymałe, może udźwignąć spory ciężar w transporcie. Dodatkowo jest solidne, a więc nadaje się do wielokrotnego użytku. Kiedy zdecyduje się je wyrzucić – nie szkodzi środowisku.

    Producent opakowań kartonowych ATK gwarantuje jakość i nowoczesne podejście do realizacji projektów. Kartony, znane i używane od pokoleń, stają się dla przeróżnych branż nie tylko narzędziem transportu produktów, ale też narzędziem marketingowym. Warto skorzystać z tego potencjału i wpisać się w trend Zero Waste. Świadomość tego, jak ważne są opakowania biodegradowalne to już nie tylko nasza dobra wola, ale obowiązek. Dzięki temu przemysł będzie nam służył, a nie szkodził.