Wielkimi krokami zbliżają się listopadowe wyprzedaże! Black Friday stał się nieodłącznym elementem przedświątecznych zakupów i coraz popularniejsza staje się tradycja Cyber Monday. Co warto o nich wiedzieć?

W Polsce z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się Black Friday, nazywany świętem promocji. Po nim jednak nadchodzi Cyber Monday. W przeciwieństwie do Czarnego Piątku dotyczy on jedynie sklepów internetowych. Obecnie najpopularniejszy jest w Ameryce Północnej, jednak na całym świecie praktykuje się go na mniejszą lub większą skalę.

Niektóre sklepy bardzo poważnie traktują tradycje wyprzedażowe i na te dwa dni przygotowują dla swoich klientów odrębne oferty. Inni pozwalają korzystać z tych samych zniżek od piątku do poniedziałku. W Polsce tradycja ta nie występuje jeszcze tak szeroko, jednak stale zyskuje na znaczeniu. Będzie to idealna okazja dla wszystkich spóźnialskich, którym w piątek okazje przeszły koło nosa.

Świetna okazja dla graczy

Szczególną uwagę warto poświęcić producentom gier i konsol. W Cyber Monday jedne z największych promocji będą dotyczyć właśnie tej branży. Już teraz Microsoft oraz PlayStation zapowiedziały wyprzedaż obejmującą setki gier, których tytuły zostaną obniżone nawet o 50%. Podobne promocje dotyczą Xbox One S czy konsoli Nintendo Switch. To najlepszy moment, aby z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w prezenty na święta.

Warto zwrócić też uwagę na sprzęt elektroniczny, który jest na liście najczęściej kupowanych podczas listopadowych wyprzedaży. Zainteresowaniem cieszą się laptopy, które w tym czasie można zdobyć z 20% rabatem lub kupić na wygodne raty 0%. W promocji znajdą się także klawiatury, myszki, słuchawki i monitory. Jednym słowem, wszystko, co niezbędne, aby uzyskać maksymalny komfort podczas gry.

Wszystko dla firmy

Cyber Monday to świetna okazja dla firm, żeby zaopatrzyć się w podstawowe artykuły biurowe. W trakcie pandemii koronawirusa część firm musiała zmienić swój system pracy na home office. Coraz częstszy staje się również hybrydowy system, polegający na podziale obowiązków między pracę w domu i w biurze.

W trakcie wyprzedaży warto zwrócić uwagę na przeceny telefonów, które powinny wynosić około 20-30%, a także drukarek i smartwatchy. Nie można pominąć też sprzętu AGD. Można znaleźć sporo interesujących okazji na nowoczesne ekspresy do kawy, wokół których toczy się życie w każdej korporacji, jak również innowacyjne, ekologiczne saturatory do wody, pozwalające zmniejszyć emisję plastiku.

Okazje na każdą pasję

Zarówno Black Friday jak Cyber Monday to wspaniałe okazje, aby zaangażować się w swoją pasję lub znaleźć zupełnie nową. Oferty sklepowe kuszą fanów fotografii niskimi cenami lustrzanek i aparatów fotograficznych.

Entuzjastów sprzętów elektronicznych mogą zainteresować drony, które coraz częściej są w ofercie dużych, sieciowych sklepów. Przy wygodnych ofertach ratalnych każdy może zacząć swoją podniebną przygodę z lataniem. Z kolei fani miejskiej jazdy znajdą sporo modeli elektronicznych hulajnóg, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

A może planowaliście zacząć trenować przed świętami, żeby przygotować się na świąteczne podjadanie? Podczas Cyber Monday w dobrych cenach znajdziecie sprzęt sportowy, którym wyposażycie domową siłownię. Planujący zacząć zdrowy tryb życia znajdą na przecenach również odżywki białkowe i suplementy diety, pozwalające wspomóc i utrzymać efekty diety oraz ćwiczeń.