Windows to popularny i chętnie wykorzystywany system operacyjny zarówno na urządzenia przenośne, jak i jednostki stacjonarne. Korzystają z niego miliony ludzi na całym świecie, a największą popularnością cieszy się obecnie Windows 10, a więc najnowsza wersja tego systemu operacyjnego.

  1. System operacyjny z wirtualnymi pulpitami
  2. Automatyczne aktualizacje dla Windows
  3. Windows 10 czy inny system operacyjny?

Użytkownicy Windows 10 szczególnie doceniają nowe funkcjonalności, jakie Microsoft wprowadził do tej wersji systemu. Dla tych, który na popularną dziesiątkę przesiadają się z wcześniejszych wersji, Microsoft przygotował łatwy proces aktualizacji.

System operacyjny z wirtualnymi pulpitami

Opcja pracy na wirtualnych pulpitach doskonale znana jest użytkownikom innych niż Windows systemów operacyjnych. W przypadku oprogramowania od Microsoft, opcja ta pojawiła się dopiero w Windows 10, jednak szybko zyskała sobie aprobatę użytkowników głównie za sprawą intuicyjnego sterowania. Wirtualne pulpity można otworzyć na kilka różnych sposobów, a poruszanie się między nimi jest płynne i łatwe. To opcja często wykorzystywana przez osoby, które na swoich urządzeniach robią wiele rzeczy jednocześnie, a chcą utrzymać porządek ułatwiający pracę.

Automatyczne aktualizacje dla Windows

Starsze niż Windows 10 wersje systemu od Microsoft stanowiły zamknięte produkty software’owe – ich aktualizacje miały za zadanie jedynie łatać dziury w zabezpieczeniach lub poprawiać wykryte błędy. Do Windows 10 Microsoft podszedł nieco inaczej – firma stworzyła z tego systemu produkt otwarty, który jest na bieżąco aktualizowany. Aktualizacje te mają jednak inny charakter niż w przypadku poprzedników dziesiątki. Te aktualizacje nie tylko naprawiają błędy, ale również wprowadzają nowe funkcjonalności, dzięki którym system jest wciąż udoskonalany. Taka strategia działa, a najlepszym dowodem na to są miliony zadowolonych użytkowników oraz fakt, że jak dotąd Microsoft nie wprowadził na rynek kolejnej wersji systemu operacyjnego.

Windows 10 czy inny system operacyjny?

Wielu użytkowników z branży IT rezygnuje z pracy na systemie Windows, jednak nie ze względu na jego specyfikę, ale głównie z powodu nieco innych potrzeb od tych, które posiada przeciętny użytkownik domowy. Dla „Kowalskiego” Windows 10 to system niemal idealny, który nie tylko spełnia wszystkie oczekiwania, ale również cechuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Chcąc kupić ten system operacyjny, warto wybrać jedną z przystępnych cenowo propozycji z https://www.morele.net/kategoria/systemy-operacyjne-196/.