Wciąż jeszcze u wielu osób pokutuje przeświadczenie, że w gry komputerowe grają głównie mężczyźni. Dziewczynki i chłopcy są traktowani w miarę jednakowo, ale kiedy przestają być dziećmi, zaczynają być coraz bardziej widoczne podziały, a jednym z nich jest właśnie przeświadczenie, że kobiety nie sięgają po gry komputerowe, a jeśli już to robią, są wyjątkami od reguły. Nic bardziej mylnego – i dlatego fotele gamingowe przez nie także są chętnie wybierane.

Kobiecy fotel nie musi być różowy!

Tak jak mit, że kobiety nie grają, a przynajmniej wyjątkowo rzadko grają w gry komputerowe, jest niezgodny z prawdą, tak samo nie każda przedstawicielka płci pięknej lubi różowy kolor. Istnieje wiele kobiet w różnym wieku, u których nie znalazłaby się nawet jedna rzecz o takim zabarwieniu – zaczynając od ubrań, poprzez akcesoria elektroniczne, a kończąc na wyposażeniu wnętrza.

Wśród zapalonych graczy istnieje z kolei pewien kolorystyczny etos, który sprawia, że zazwyczaj wybierają oni przedmioty o określonej kolorystyce: czarne, z elementami czerwieni, bieli, niebieskiego lub zielonego. W tym przypadku również kobiety nie różnią się od mężczyzn i niejedna z nich wybrałaby jedno z tych klasycznych, eleganckich, a jednocześnie posiadających swój charakter połączeń. „Fotel z pazurem” to właśnie to, czego może oczekiwać miłośniczka gier komputerowych.

Hard, Medium czy Easy?

Fotele gamingowe marki PRO-GAMER zostały podzielone na trzy kategorie: Hard, Medium oraz Easy. W każdej z tych kategorii znajdują się designerskie, wyjątkowe fotele, które odznaczają się przy tym prozdrowotnymi właściwościami.

Krzesła kategorii Hard należą do największych i najbardziej masywnych, jakie można znaleźć, przypominają wręcz duże, komfortowe siedzenia luksusowych samochodów. Krzesła kategorii Medium i Easy charakteryzują się mniej masywną budową, często są przy tym odrobinę lżejsze i oczywiście – mają mniejsze wymiary.

Każdy z tych typów może przyciągnąć uwagę kobiet rozmiłowanych w grach komputerowych. Przedstawicielki płci pięknej, które same odznaczają się masywną budową, powinny skorzystać z możliwości, jakie daje im seria Hard. Komfort i przestrzeń, z reguły tak polecane mężczyznom, bez wątpienia i dla kobiet będą idealne.

Z kolei drobniejsze panie, które preferują lżejsze meble i akcesoria, mogą zdecydować się na dwie pozostałe kategorie, wybierając spośród nich taki model, który pod każdym względem najbardziej im odpowiada. Kształty siedziska i podłokietników są różnorodne, dlatego niezależnie od tego, czy preferowane są bardziej smukłe, czy bardziej zaokrąglone kształty fotela, każda miłośniczka gier znajdzie dla siebie idealny model.

Aspekty zdrowotne

Pomimo iż generalnie kobiety odznaczają się lżejszą budową, przez co ich kręgosłupy potencjalnie mogą być narażone na mniejsze przeciążenia, to i one powinny zwrócić uwagę na techniczne i prozdrowotne aspekty foteli gamingowych.

Każdy egzemplarz przygotowany przez PRO-GAMER jest wykonany z dbałością o wykorzystane materiały i detale wykończenia. To właśnie użyte materiały, takie jak zimna pianka wypełniająca siedzenie, zapewniają komfort użytkowania. Jest ona bowiem miękka, lekko dostosowująca się do ciała, a jednocześnie odporna na odkształcenia. Drugim istotnym elementem jest system ustawiający siedzisko i oparcie, dzięki któremu można uzyskać optymalną pozycję i dobre podparcie dla pleców i kręgosłupa. Będzie to bowiem tak samo ważne dla kobiet, jak i mężczyzn.