Problem niedoskonałości na ciele stanowi dla wielu kobiet powód do obaw, które negatywnie wpływają na ich samoocenę i w konsekwencji także codzienne życie. Nie czujemy się zbyt pewnie i przez to boimy angażować w intymne relacje, rozebrać na plaży czy uprawiać sport. Dzisiejsze społeczeństwo nakłada dużą presję na obie płci i cierpi na tym zdrowie psychiczne jednostek. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy dbać o siebie w momencie, gdy uważamy, że zmiana dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Dlatego właśnie powstają coraz to nowe gabinety medycyny estetycznej, gdzie kobiety i mężczyźni mogą w sposób bezpieczny pozbywać się kompleksów i jednocześnie uzyskać porady dotyczące zdrowego podejścia do tematu. 

Jednym z wspomnianych kompleksów jest cellulit, czyli marszcząca się skóra na udach – to ona stanowi zmorę w letnich miesiącach, gdy kobiety zakładają na siebie krótkie spodenki i spódnicę. Od razu wydaje im się, że wyglądają nieatrakcyjnie i potrzebują jak najszybciej się ukryć. Cellulit nie powinien powodować, że boimy się ubrać w wygodną odzież – ale jeżeli bardzo nam przeszkadza to możemy dosyć łatwo się go pozbyć. 

Metody usuwania cellulitu

Istnieje na pewno wiele naturalnych metod, które możemy wypróbować w pierwszej kolejności – będzie to przede wszystkim zwiększona dawka sportu, zdrowe odżywianie i picie większej ilości wody. Wszystko to może, ale nie musi poprawić sytuacji. Jeżeli metody te okażą się niewystarczające to możemy skorzystać z pomocy specjalistów.  

 Jedną z technologicznych metod pozbycia się cellulitu będzie laser frakcyjny, który pomaga w wygładzeniu skóry. Dzięki jego zastosowaniu możemy poprawić jej jakość i uzyskać dużo lepszy wygląd. Na efekty tego zabiegu trzeba trochę poczekać, ale są one oceniane bardzo pozytywnie. Jeżeli problemem jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej to można również skorzystać z liposukcji i odessać tłuszcz z problematycznej partii na ciele. 

Mezoterapia i peelingi

W celu wygładzenia skóry zawsze warto skorzystać także z szerokiej oferty peelingów, które mogą znacznie poprawić wygląd skóry. A jedną z najczęściej wykonywanych procedur w celu usunięcia cellulitu będzie mezoterapia. Dzięki jej zastosowaniu można uzyskać efekt rozbicia komórek tłuszczowych i w konsekwencji pozbycia się niechcianej “skórki pomarańczowej”. Jest to sposób bardzo skuteczny i chętnie wybierany przez kobiety. 

Pamiętajmy, że jeżeli cellulit nam nie przeszkadza to nie jesteśmy zobligowane do usunięcia go. Z zabiegu zawsze możemy skorzystać później, a na początek warto po prostu lepiej zadbać o swój organizm i odrobinę zmienić styl życia. Specjaliści z gabinetu chirurgii plastycznej Timeless z Warszawy pomogą w dobraniu odpowiedniego zabiegu oraz punkt po punkcie mówią obecny styl życia. Dzięki czemu odpowiedzą, co jeszcze trzeba zmienić w codziennych przyzwyczajeniach.