„Witamy na Facebook’u miejscu w którym … „ – Kto z nas napewno nie jednokrotnie spotkał się z tym sloganem z swoim życiu.

Facebook – serwis społecznościowy w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będący własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park.

Portal społecznościowy, który zmienił życie wielu ludzi. Tak, z cała pewnością możemy powiedzieć o amerykańskim serwisie. Dzięki temu portalowi, powstało wiele nowych znajomosci, przyjaźni czy związków. Możemy śmiało stwierdzić, że Facebook już teraz wpisał się na karty historii, nie tylko informatyki i zagadnień z nią związanych, lecz także w życie prywatne miliardów ludzi na całym Świecie.

Według statystyk Facebook ma już ponad 2 miliardy użytkowników i ciagle ich przybywa.

Dzięki stworzonemu przez Marka Zuckerberga serwisie, możemy dodawać do „znajomych” ludzi, śledząc ich aktywność w sieci.

Dlaczego Facebook nie wyświetla wszystkich postów?

Facebook jednak postanowił nieco „oczyścić” nasze tablice, które każdego dnia przewijamy szukając informacji, śledząc gdzie nasi znajomi w tym roku udali się na wakacje, sprawdzać czy kupili nowy dom czy samochód. 

Jak pewnie zauważyliście, cześć waszych znajomych przestała publikować posty i zdjęcia . Ale czy na pewno tak jest ? Czy to oni są już mniej aktywni w sieci? Otóż nie .

Facebook, poprzez zmianę domyślnych ustawień, postanowił wyświetlać na ścianie posty tych znajomych, z którymi komunikujemy się częściej, wysyłając prywatne wiadomości czy tez w inny sposób utrzymujemy kontakt (np. like’owanie zdjęć, komentowanie zmian statusu związku itp) .

Jednak wielu z nas taka „selekcja” przeszkadza i zastanawiamy się czy tak już teraz musi być czy jednak możemy powrócić do ustawień, dzięki którym mogliśmy obserwować co robią nasi znajomi, nawet ci z którymi dawno nie komunikowaliśmy przez Facebook’a.

Wystarczy drobna korekt ustawień

Aby móc widzieć zdjęcia oraz posty, wszystkich, nawet jeśli grono naszych znajomych na portalu społecznościowym często wynosi tysiąc lub więcej, wystarczy przewinąć stronę główna serwisu, aż do momentu, w którym można będzie zobaczyć stopkę i kliknąć w „Edytuj opcje”. Następnym krokiem będzie znalezienie treści : „Pokazuj posty od: Znajomych i stron, z którymi najczęściej się kontaktuję”. Należy to zmienić na opcję : „Wszystkich znajomych” . Alternatywną metodą jest kliknięcie w ustawienia (śrubka) znajdujące się w prawym górnym rogu.

Zablokowani użytkownicy – tzw. Czarna lista

Warto również sprawdzić, czy kiedyś w przeszłości nie zablokowałeś czyjegoś konta lub jakieś zawartości. Następnie potwierdź zmiany poprzez button „zapisz”, aby móc nadal śledzić aktywność znajomych na Facebook’u.