Jak usunąć grupę, oraz konwersacje na FB?

Facebook jest największym na świecie portalem społecznościowym, który zrzesza i pozwala na komunikację ponad 2 miliardom ludzi na całym świecie. Twórcy portalu stale wprowadzają zmiany mające na celu usprawnienie ich działania oraz zapewnienie użytkownikom jeszcze lepszych doświadczeń. Pozwala na zrzeszanie się w grupy, tworzenie i obserwowanie stron publicznych i prywatnych, oraz sprawną komunikację za pomocą messengera. Zdarza się jednak, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Jak wyjść z grupy na FB

Opuszczenie grupy na Facebooku nie jest trudne. Wystarczy wejść w panel aktualności, wybrać w menu po lewej stronie grupę, którą chcemy opuścić i wejść na jej stronę główną. Następnie pod zdjęciem ujrzymy opcję “opuść grupę”. Opuszczenie grupy nie jest widoczne dla innych członków, a ty sam zostaniesz z niej usunięty. Nie będziesz po tym otrzymywał powiadomień ani widział postów z grupy na swojej tablicy. Inni nie będą mogli również obejrzeć twoich ostatnich aktywności, nawet przed wyjściem z grupy.

Jak usunąć grupę na Facebooku

Wiele osób zastanawia się również, jak zlikwidować grupę na FB. To również nie jest skomplikowanie zadanie. Potrzeba jednak do tego statusu administrator określonej grupy. Następnie konieczne jest usunięcie z grupy wszystkich użytkowników. Można tego szybko dokonać poprzez wejście w pozycję “członkowie” wybranie wszystkich z nich i usunięcie. Na samym końcu wystarczy, że sam opuścisz grupę, a zostanie ona usunięta. Nie można jednak usuwać grupy, która nie została przez nas założona, do momentu, kiedy jest na niej główny administrator. O usunięciu grupy nikt z byłych członków nie zostaje poinformowany. Warto się jednak przed tym zastanowić, ponieważ jest to działanie nieodwracalne.

Jak usunąć grupę na messengerze

Messeanger to specjalny, mobilny dodatek do aplikacji Facebook, który pozwala na łatwiejszą komunikację. Jedną z oferowanych przez niego opcji są rozmowy grupowe. Zdarza się jednak, że chcemy usunąć całą grupę. Najłatwiejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest proste usunięcie wszystkich członków. W tym celu otwiera się czas grupowy, wchodzi w ustawienia i kolejno usuwamy członków. Czasem, kiedy nie chcemy dalej uczestniczyć w konwersacji grupowej, lepszym rozwiązania jest samodzielne opuszczenie grupy, dzięki czemu inny wciąż będą mogli uczestniczyć w konwersacji.

Jak usunąć wszystkie konwersacje z messengera

Messenger daje możliwość usunięcia wiadomości jedynie z naszej skrzynki odbiorczej. Wciąż pozostaną one w skrzynce odbiorczej drugiej osoby. Aby to zrobić, wchodzimy w sekcję, gdzie znajdują się czaty i przytrzymać czat, który chcemy usunąć. Istnieje również opcja usuwania pojedynczych wiadomości.