Profesjonalny domofon WiFi to nowa jakość, szczególnie w miejscach, gdzie wdrożenie instalacji domofonowej wymagałoby gruntownego remontu budynku. Wykorzystanie bezprzewodowej sieci WLAN otwiera szereg możliwości przed projektantami nowoczesnych systemów domofonowych.

Domofony oraz wideodomofony oferują użytkownikom szereg praktycznych funkcji. Współczesne urządzenia to już nie tylko sprzęt do otwierania drzwi wejściowych. To rozbudowane systemy elektroniczne, umożliwiające sterowanie wieloma elektrozaczepami (szlabanem, bramą czy furtką), prowadzenie rozmów pomiędzy abonentami czy przekierowanie połączenia do aplikacji mobilnej. Wciąż dużym problemem jest konieczność prowadzenia okablowania, jednak mamy na to sposób!

Na czym polega działanie domofonów WiFi?

Domofon WiFi to odpowiedź producentów systemów domofonowych na potrzeby rynku, związane z koniecznością wdrażania instalacji w miejscach, gdzie poprowadzenie nowego okablowania wiąże się z ogromnymi kosztami, koniecznością prowadzenia generalnego remontu oraz tymczasową przeprowadzką domowników albo przynajmniej czasowym, dużym utrudnieniem życia. Wyposażony w moduł WLAN domofon WiFi (https://sklep-ecsystem.pl/category/zestawy-wideodomofonowe) stawia czoła tym wyzwaniom! Wykorzystując sieć bezprzewodową WiFi domofon nie wymaga prowadzenia skomplikowanego okablowania. Wystarczy doprowadzenie zasilania w miejscu montażu oraz uwzględnienie zagadnień związanych z propagacją fal radiowych w budynkach podczas instalacji systemu i lokalizowania poszczególnych urządzeń. Nowatorskie rozwiązania domofonowe często realizują również proste funkcje kontroli dostępu poprzez czytniki RFID w stacji bramowej.

Jakie są zalety oraz zastosowania domofonu WiFi?

Brak potrzeby budowy nowego okablowania do transmisji danych to główna i jednocześnie ogromna zaleta domofonu WiFi. W ten sposób przyspieszamy proces ewentualnej instalacji, a jednocześnie ograniczamy koszty związane z zakupem okablowania czy jego prowadzeniem przez wykwalifikowany zespół elektroinstalatorów. Wystarczy podłączenie zasilania w miejscu montażu oraz konfiguracja w sieci komputerowej WLAN dostępnej w praktycznie każdym domu i firmie. Zastosowanie wyposażonego w kartę komunikacji bezprzewodowej WiFi domofonu to duża elastyczność w montażu. To także szereg dodatkowych funkcji, dostępnych szczególnie w wyższych modelach urządzeń. Wśród takich funkcjonalności warto wymienić chociażby możliwość zarządzania systemem domofonowym z poziomu aplikacji mobilnej czy wykorzystanie protokołu SIP 2.0 dzięki podłączeniu instalacji do internetu poprzez lokalną sieć komputerową WLAN.

Co warto wiedzieć o domofonach WiFi?

Na jakie parametry musisz zwrócić uwagę oraz jakie informacje powinieneś znać, zanim zabierzesz się za dobór odpowiednich domofonów WiFi?

  • Przede wszystkim sprawdź, jakie standardy sieci bezprzewodowej są obsługiwane przez urządzenie domofonowe.

Zwróć też uwagę na jakość wbudowanej kamery video. Sprawdź, jaka matryca została zastosowana i czy sprzęt pozwala na pracę w godzinach nocnych (wbudowany

  • emiter IR).
  • Łatwość montażu to kolejny aspekt, jaki warto uwzględnić, decydując się na zakup nowoczesnego domofonu WiFi.
  • Jeżeli poszukujesz zestawu domofonowego Wi-Fi dla bloku mieszkalnego albo domu wielorodzinnego, to koniecznie sprawdź możliwości rozbudowy systemu dla wielu użytkowników.
  • Integracja z zewnętrznymi systemami automatyki domowej czy instalacją alarmową i dostępową to kolejne aspekty, jakie warto wziąć pod uwagę.

Pamiętaj też, by zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne oraz odporność na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne, a także spójność stylistyki urządzenia z designem Twojego wnętrza.

Gdzie kupić domofon WiFi w korzystnej cenie?

Wiesz już, czym wyróżniają się nowoczesne domofony WiFi. Ich zalety doceniają zarówno użytkownicy, jak i profesjonalni instalatorzy oraz deweloperzy i inwestorzy, poszukujący rozwiązań, ograniczających potrzebę remontu istniejących już budynków w przypadku chęci ich modernizacji. Jeżeli należysz do grona osób zainteresowanych wdrożenie systemu domofonów WiFi, to koniecznie zajrzyj do sklepu EC System, gdzie zyskasz indywidualne doradztwo zakupowe i dostęp do szerokiego asortymentu w atrakcyjnej ofercie cenowej.