Regały to jeden z najbardziej efektywnych i najprostszych sposobów przechowywania towarów. Można ustawić je w każdym pomieszczeniu, sprawdzają się do użytku indywidualnego jak i przemysłowego. Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek magazyn, hurtownię, sklep bez regałów. Widać je na co dzień w supermarketach, stoją w sklepach stacji benzynowych, prezentują asortyment w kwiaciarniach. Różnią się udźwigiem i wyglądem, ale wszystkie służą do przechowywania. 

Regały w domowej spiżarni i piwnicy

Prawdą jest, że regały wykorzystuje przede wszystkim przemysł i sprzedaż. Jednak za sprawą jednej z wielkich sieci sklepów, regały zawędrowały do domów prywatnych. Nagle okazało się, że dzięki nim można łatwo zagospodarować przestrzeń, w której zwykle panował chaos. Największą zaletą regałów jest tempo ich montażu i funkcjonalność. Współczesne mieszkania, nie mówiąc już o domach wolnostojących, bardzo często w swoich projektach zawierają pomieszczenia gospodarcze, które wykorzystuje się na przechowywanie np. odkurzacza, ale nie tylko. Dzięki regałom ustawionym pod ścianami, pomieszczenie gospodarcze zamienia się w poręczną spiżarnię na zapasy spożywcze, weki, baniaki z winem czy sadzonki oczekujące na swój czas wysiewu. Tam gdzie nie ma tego rodzaju pomieszczenia, w podobny sposób można zagospodarować piwnicę czy strych. System przechowywania poprzez wykorzystanie regałów sprawia, że wszystko co na nich stoi jest widoczne i w zasięgu ręki, ale też bezpieczne, zwłaszcza gdy regały są całkowicie metalowe. 

Poręczne regały w sklepie czy bibliotece

Różnorodność regałów determinuje ich funkcje, najczęściej można spotkać regały:

  • magazynowe, np. wysokiego składowania 
  • pozamagazynowe
  • jednostronne oraz dwustronne
  • wolnostojące, przyścienne, naścienne
  • stojące swobodnie
  • regały kotwiczone
  • wykonane z drewna, metalu, z metalu i drewna, z drewna oraz tworzywa
  • skrzynkowe – pełnościenne, wspornikowe drabinkowe czy słupkowe
  • regały na książki, na czasopisma roczne i bieżące,  na różne rodzaje zbiorów specjalnych

Regały przemysłowe organizują przestrzeń magazynową 

Regały przemysłowe hhl-regaly.pl przystosowane są przede wszystkim do stworzenia optymalnej logistyki przechowywania, załadunku i rozładunku. Czynności te ułatwiają regały paletowe, regały ruchome, na kółkach czy regały z pojemnikami plastikowymi. Można nimi wyposażyć każdą przestrzeń magazynową i o każdej powierzchni. Kluczem jest ich sposób montowania i rozstawienia w przestrzeni, tak by maksymalnie ułatwić wszystkie czynności związane z przechowywaniem. 

Metalowe regały dostosowuje się do cech artykułów, które są na nich magazynowane. Łatwość przystosowania regału do rodzaju przedmiotów, jakie mają na nich być magazynowane sprawia, że nie ma w tej chwili praktyczniejszego i bardziej ergonomicznego sposobu na wyposażenie magazynów. 

Regały przemysłowe ustawia się nie tylko w magazynach, ale hurtowniach czy sklepach wielkogabarytowych, gdzie najważniejszym kryterium oceny jest dostępność do danego artykułu,  łatwość pozyskania go i przeniesienia do indywidualnego wózka.