Zakupy, bookowanie miejsc w restauracji, kinie czy u fryzjera wszystko to odbywa się przez internet. Podobnie dzieje się z innymi dziedzinami życia. Sprzedawcy gazu swoje oferty przedstawiają głównie w internecie, a nie jak dawniej na plakatach czy też banerach reklamowych. Stąd powstała potrzeba zebrania ofert i ich odpowiedniego zestawienia. Właśnie w tym celu tworzone są porównywarki cen gazu, które poza ciekawymi artykułami i poradami związanymi z energetyką, oferują przede wszystkim mniej lub bardziej rzetelne porównania.

Zakupy, bookowanie miejsc w restauracji, kinie czy u fryzjera wszystko to odbywa się przez internet. Podobnie dzieje się z innymi dziedzinami życia. Sprzedawcy gazu swoje oferty przedstawiają głównie w internecie, a nie jak dawniej na plakatach czy też banerach reklamowych. Stąd powstała potrzeba zebrania ofert i ich odpowiedniego zestawienia. Właśnie w tym celu tworzone są porównywarki cen gazu, które poza ciekawymi artykułami i poradami związanymi z energetyką, oferują przede wszystkim mniej lub bardziej rzetelne porównania..

Zmiana sprzedawcy gazu – najpierw porównaj ceny!

Gdy decydujemy się na jakikolwiek większy zakup, najpierw chcemy wiedzieć, czy nie przepłacimy wybierając sklep X. Dlatego orientujemy się jakie są ceny w sklepach Y i Z. Na takiej zasadzie działa wolny rynek. Klienci mając do wyboru dobro(kapitał rzeczowy), które jest tańsze i tej samej jakości wybiorą tańszy produkt. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dlatego skoro mamy możliwość zmiany firmy dostarczającej gaz, na taką, która zaoferuje nam niższą cenę gazu, powinniśmy się tym zainteresować. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto zapoznać się z propozycjami innych firm sprzedających błękitne paliwo. Nie trzeba jednak zaglądać na stronę internetową każdego znanego nam sprzedawcy. Wystarczy wejść na jedną z porównywarek cen gazu. Poniżej na przykładzie jednego z komercyjnych rozwiązań pokażemy jak porównywarka cen gazu powinna działać, aby obiektywnie i jasno wskazań najważniejsze różnice wynikające z ofert.

Jak prawidłowo porównać ceny gazu?

Po pierwsze należy wejść na jedną z porównywarek i znaleźć przycisk, którzy przeniesie nas do narzędzia odpowiedzialnego za porównywanie cen. Zazwyczaj znajduje się on w centralnej części strony głównej, tak jak to zostało pokazane na obrazku poniżej.

Następnie w przypadku prezentowanej przez nas trony wpisujemy nasz kod pocztowy. Na jego podstawie określany jest obszar dystrybucji, w którym się znajdujemy. Jest to ważne, ponieważ w różnych regionach są różne opłaty dystrybutora, a także różne oferty sprzedawców. Nie wszyscy sprzedawcy gazu oferują swoje usługi na terenie całego kraju. To pierwsze i podstawowe kryterium, które powinno nam wskazać czy porównanie faktycznie będzie wykonane w należyty sposób. Jeśli nie jesteśmy pytani o kod pocztowy lub nazwę miejscowości możemy być pewni, że zestawienie ofert nie będzie przygotowane we właściwy sposób.

Porównanie cen sprzedawców gazu. Od zużycia gazu zależą ceny w ofertach

Drugim czynnikiem wpływającym na wycenę jest nasze roczne zużycie gazu. Dobre i łatwe w obsłudze porównywarki pytają nas zazwyczaj o średnią wysokość rachunku. Na tej podstawie system powinien przeliczyć wartość rachunku na zużycie. Zużycie gazu z kolei decyduje o cenie i dostępności samej oferty. Należy pamiętać, że jest grupa firm handlujących gazem ziemnym, które koncentrują się np. tylko na największych firmach zużywających gaz ziemny.

Najlepsze narzędzia są także przygotowane do tego, aby porównać ceny w sposób jeszcze bardziej dokładny. Jeśli mamy przed sobą rachunek za gaz powinniśmy mieć miejsce na wpisanie dokładnych stawek jakie obecnie płacimy. W takiej sytuacji na omawianej stronie należy kliknąć w przycisk: FORMULARZ SZCZEGÓŁOWY. Zostaniemy wtedy przekierowani do strony, gdzie z rachunku za gaz ziemny musimy wpisać wskazane wartości. Dzięki temu widoczne na kolejnym kroku zestawienie będzie w 100% oddawać różnice wynikającą z wyboru oferty innej firmy.

Możliwość dokładnego podania swoich stawek to jedna z funkcjonalności jaka wyróżnia to rozwiązanie na tle konkurencyjnych narzędzi. 

W kolejnym kroku po kliknięciu w przycisk „Dalej” na podstawie naszych danych generowane jest podsumowanie, które zawiera zazwyczaj kilkudziesięciu największych sprzedawców gazu w Polsce i ich oferty. Obliczane jest ile można zaoszczędzić przy zmianie na inną firmę. Punktem odniesienia jest w tym przypadku sprzedawca z urzędu czyli PGNiG lub wpisane przez nas dane z rachunku. De facto niezależnie od punktu odniesienia oferta znajdująca się na 1 miejscu zawsze będzie najkorzystniejsza dla klientów.

Bardzo dobrą praktyką jest sprawdzenie jak prezentują się niektórzy sprzedawcy w umowach na rok lub 2,3 lata. Ponieważ mogą wystąpić wtedy znaczne różnice w ofertach, co nie powinno uciec uwadze odbiorcy. Trzeba pamiętać, że porównując oferty różnych firm poza ceną za 1 kWh paliwa gazowego zmianie może ulec także comiesięczna opłata abonamentowa, co w tym przypadku jest również pokazane.

Kolejnym ważnym aspektem są szczegóły oferty. Powinniśmy mieć możliwość zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat oferty przed kontaktem z wybraną przez nas firmą. 

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego musi być poprzedzona porównaniem ofert

Porównywarki cen gazu w Polce to narzędzia, które powinny wspomagać w obiektywnym wyborze najlepszej oferty. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając narzędzie, które ma nam pomóc w wyborze sprzedawcy gazu korzystać z dobrze znanych na rynku narzędzi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat różnego rodzaju porównywarek to odwiedź naszą stronę https://porownywarkacengazu.pl i przeczytaj recenzje najbardziej popularnych tego typu narzędzi w Polsce.