Jak pobrać w prosty sposób film? – pobieranie z youtube krok po kroku

Jak pobierać z yt, aby mieć pewność, iż zdoła się obejrzeć film, nawet jeżeli zniknie on ze strony albo kiedy przebywa się w miejscu, w którym nie ma dostępu do sieci? Istnieje co najmniej kilka sposobów, które pozwolą na zapisanie materiału wideo na dysku komputera. W poniższym artykule opiszemy kilka spośród nich, aby możliwe było wybranie najlepszej opcji. 

Czy ściąganie plików z YouTube jest w ogóle legalne?

Zanim przejdziemy do omówienia sposobów pobierania filmów z YouTube, wypadałoby poruszyć kwestię legalności takiego działania. Otóż polskie prawo dokładnie wyznacza, co jest, a co nie jest legalne. I tak pobieranie dzieł, które były już oficjalnie rozpowszechnione będzie dostępne na zasadach tak zwanego użytku osobistego. A więc:

Kiedy pobieranie z yt będzie legalne? Wówczas, gdy film, teledysk albo inny materiał został rozpowszechniony przez jego twórcę czy właściciela praw autorskich, a zatem na przykład na stronie wytwórni muzycznej.

Kiedy pobieranie z yt nie będzie legalne? W sytuacji, kiedy filmik był opublikowany bez zgody właściciela praw autorskich.

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem nielegalne pozostaje także udostępnianie. Zatem pobranymi z YouTube filmami nie można się z nikim innym dzielić, ale zostawić je tylko na własny użytek.

W jaki sposób pobrać film z YouTube? Kilka przydatnych narzędzi

Kwestie prawne zostały już wyjaśnione powyżej, zatem można przejść do konkretnych metod pobierania teledysków z YouTube lub innych materiałów, które zostały zapisane na serwerach omawianej platformy. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie ze specjalnych programów. Wśród najbardziej popularnych i zbierających najwięcej pozytywnych opinii użytkowników można wymienić: 

 • 4K Video Downloader,
 • KeepVid,
 • SaveMedia,
 • YouTube Downloader Lite. 

4K Video Downloader

program do pobierania filmów z youtube

Jest to niezawodny, a zarazem bardzo zaawansowany program, który umożliwia pobieranie treści ze strony YouTube. Jak w prosty sposób pobrać film, wykorzystując 4K Video Downloader? 

 • Pobierz, a następnie zainstaluj program (pod koniec instalacji należy zaznaczyć ,,Launch 4K Video Downloader” i kliknąć ,,Finish”),
 • Wklej do okna programowego skopiowany wcześniej link do filmu zlokalizowanego w serwisie YouTube, 
 • Wybierz preferowaną jakość i format, napisy, a później miejsce, w którym plik ma zostać zapisany i naciśnij ,,Pobierz”.

KeepVid

ściąganie filmów z yt program keepvid

KeepVid jest z kolei programem działającym bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Jak pobrać filmik przy pomocy KeepVid? 

 • Skopiuj i wklej link do filmu,
 • Wejdź na stronę https://keepvid.pro i wklej link w odpowiednim miejscu i kliknij przycisk ,,Download Now”. 

Można kliknąć opcję ,,Best Download”, aby móc pobrać film w najwyższej jakości lub zjechać nieco niżej i wybrać inną możliwość: tylko dźwięk, wideo bez dźwięku, wideo z dźwiękiem. Filmy zapisują się automatycznie w folderze ,,Pobrane” (można ustawić inny folder, jako domyślny). 

SaveMedia

savemedia program do pobierania filmów

SaveMedia to program, który działa bardzo podobnie, do KeepVid. Czynności, które trzeba kolejno wykonać to:

 • Skopiowanie linku do wybranego filmu,
 • Wejście na stronę: https://savemedia.website,
 • Wklejenie linku i kliknięcie przycisku ,,Download”,

Możemy wybrać opcję ,,Download HD Video”, aby móc pobrać film w najwyższej jakości lub też skorzystać z możliwości wybrania innych opcji pobierania (wystarczy nacisnąć zieloną ikonkę koła zębatego). Ściągnięty film otworzy się w odtwarzaczu sieciowym, niemniej jednak można go zapisać w dowolnym miejscu na komputerze.

YouTube Downloader Lite

youtube downloader lite

Istnieje także szybszy, a przy tym łatwiejszy sposób, który umożliwia pobieranie filmów ze strony YouTube. Jego nazwa to YouTube Downloader Lite, niemniej jednak będzie on wymagał zainstalowania, gdyż jest to dodatek do przeglądarki. Jakie czynności trzeba będzie wykonać? 

 • Pobrać rozszerzenie do przeglądarki Firefox,
 • Włączyć film, który zamierzamy pobrać,
 • Kliknąć przycisk strzałki (pobierania)
 • Wybrać jakość, która nas interesuje (pobieranie inicjowane jest automatycznie). 

Niestety użytkownicy, którzy używają przeglądarki Chrome, nie mają możliwości skorzystania z omawianego narzędzia, ponieważ Google wprowadziło w tym względzie ograniczenia, a co za tym idzie, nie będzie możliwe dodanie takiego narzędzia do sklepu zawierającego rozszerzenia. 

Jak pobrać film z YouTube na Mac? – Przeglądarka Safari

MacX Youtube Downloader

Czy możliwe jest ściągnięcie filmu z YouTube na komputer Mac? Oczywiście! Możemy w tym celu skorzystać z któregoś z wyżej opisanych narzędzi, które dostępne są z poziomu przeglądarki Safari. Możliwe jest również pobieranie plików za pomocą programu MacX YouTube Downloader. Jak to zrobić? 

 • Należy pobrać i zainstalować program MacX YouTube Downloader,
 • Skopiować link i wkleić go w odpowiednim oknie programu,
 • Na koniec wystarczy już tylko wybrać odpowiednią jakość i rozpocząć pobieranie. 

Jak pobrać film z YouTube bez użycia programu?

youtube premium

Powyżej zostały omówione różne sposoby na pobieranie plików z YouTube, niemniej jednak z użyciem przeznaczonych do tego celu programów. Istnieje również możliwość bezpośredniego pobierania filmów z serwisu YouTube. Wystarczy wykupić usługę YouTube Premium, dzięki której użytkownik ma dostęp do różnych bonusów, w tym także trybu offline. Oznacza to, iż będzie mógł pobierać filmy i oglądać je później w trybie offline. 

Jak pobrać film z serwisu YouTube na swój telefon?

Wspomniana już wyżej opcja YouTube Premium została stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych. Jest to znakomity sposób na pobranie filmu na smartfona, jednakże należy mieć na uwadze, iż jest to usługa dodatkowo płatna. 

Czy możliwe będzie ściągnięcie pliku z YouTube na telefon całkowicie za darmo? Oczywiście, jednakże trzeba przy tym zachować ostrożność. W sklepie z aplikacjami nie można znaleźć bowiem aplikacji, które by na to pozwalały. Trzeba je zatem pobierać z innych źródeł, które nie zawsze są bezpieczne. Jedną spośród tych, którym można zdecydowanie zaufać będzie TubeMate. Co trzeba zrobić? 

 • Pobrać aplikację TubeMate (podczas instalacji wystarczy wyrazić zgodę, aby przebiegała ona automatycznie),  
 • W aplikacji odnaleźć film, którym jesteśmy zainteresowani, rozpocząć jego odtwarzanie, a później nacisnąć ikonkę pobierania, 
 • Wybrać jakość i rozpocząć pobieranie, klikając po raz kolejny w ikonkę pobierania.