Pobieranie muzyki stało się normą. Nie zawsze wygodnie jest korzystać z aplikacji takich jak Spotify czy iTunes. Czasami ulubione utwory nie są dostępne w takich usługach albo potrzebujemy surowego pliku, aby wykorzystać go do produkcji filmu wideo lub zgrać na nośnik. Sprawdź jak pobrać piosenki z YT, aby otrzymać dobrej jakości pliki i móc słuchać ulubionej muzyki, gdziekolwiek jesteś! W tym artykule dowiesz się, jak ściągnąć muzykę z YouTube przy pomocy stron internetowych i programów konwertujących audio.

Ściąganie muzyki z YT – aplikacje czy konwertery online?

Poszukując sposobów na zgrywanie muzyki z YouTube, napotkamy różne opcje. W wynikach wyszukiwania znajdziemy między innymi programy, które należy pobrać, by za ich pośrednictwem ściągać piosenki. Dostępne są także konwertery internetowe, które nie wymagają zainstalowania na komputerze – wystarczy wkleić na stronie link do wybranej piosenki. Które rozwiązanie jest lepsze? Wybór zależy od tego, jakich funkcji oczekujemy. 

Pobieranie piosenek z YT w dużej liczbie – ściąganie wszystkich albumów wykonawcy lub całych playlist – może być czasochłonne. Wtedy lepszym wyborem będzie program, w którym można zlecić pobieranie wielu plików jednocześnie. Kolejka będzie zrealizowana automatycznie, bez konieczności wklejania nowego linku po każdej pobranej piosence. Z kolei osoby, które ściągają pojedyncze pliki audio raz na kilka tygodni, wolą korzystać z internetowych usług. Oszczędzają czas na instalacji programu, który zajmowałby pamięć na dysku.

Jak ściągnąć muzykę z Youtube na komputer przez Internet?

Internetowe konwertery są wygodne przede wszystkim dlatego, że nie musimy przechowywać aplikacji na urządzeniu. Błyskawicznie pobierzemy dowolną liczbę plików, wprowadzając adresy z sąsiednich kart w przeglądarce. Zwykle nie mamy możliwości wyboru rozszerzenia audio – jedyną opcją jest mp3. Dla większości użytkowników nie stanowi to jednak problemu. Poznajmy teraz najpopularniejsze strony internetowe, które pomogą nam zgrać piosenki na urządzenie.

2conv Online

program do ściągania muzyki z yt 2conv

Jeden z najwygodniejszych konwerterów filmów z YT jest ten, który znajdziemy pod adresem 2conv.com. Jego głównym przeznaczeniem jest konwertowanie filmów do mp3 i pobieranie ich. Można także wybrać rozszerzenia .mp4 i .avi, aby ściągnąć wideo bez wyodrębniania dźwięku. Jak wygląda ściąganie muzyki z YT przy pomocy 2conv? Wystarczy skopiować adres utworu i wkleić go do pola widocznego na stronie. Następnie wybieramy docelowy format i klikamy „Konwertuj”. Gdy konwersja się zakończy, pojawiają się dwie opcje: „Pobierz” i „Pobierz za pomocą programu Flvto Downloader”. Wybieramy „Pobierz” – piosenka trafia do folderu domyślnie ustawionego dla pobranych plików.

Y2Mate

pobieranie muzyki z youtube program 2mate

Anglojęzyczną stroną, która służy do pobierania muzyki z YouTube, jest y2mate.com. Tam również należy wkleić adres utworu w wyznaczone pole. Po kliknięciu „Start” pojawi się miniatura wykrytego filmu i jego czas trwania. Poniżej możemy wybrać jakość pliku, który pobierzemy. Wyrażana jest w kilobajtach na sekundę – im więcej kbps, tym lepsza jakość audio. Strona pozwala także pobierać wideo w różnych rozdzielczościach, w tym HD i full HD.

Z jakich stron nie można już skorzystać?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak pobrać muzykę z YT, możemy trafić na strony, które już nie działają. Należy do nich 4K Download Online – teraz oferuje tylko program, który trzeba pobrać na komputer. Z kolei bardzo popularna strona ClipConverter.cc nadal pozwala konwertować wideo online, lecz odrzuca filmy zawierające muzykę. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z tych usług, warto wypróbować te, które nadal są dostępne.

Jak ściągnąć piosenkę za pomocą programu?

program do pobierania muzyki 4K

Specjalne programy do pobierania filmów i piosenek z YouTube mają bardzo ważną zaletę. Oferują wiele różnych funkcji – jedną z nich jest konwersja filmów do plików audio i wideo, aby pobrać je na komputer. Takie aplikacje mogą obsługiwać kilka różnych formatów audio, dlatego jeśli ma to dla nas znaczenie, pobierzmy jeden z najpopularniejszych programów.

Oprócz tego, wiele programów typu YouTube Downloader pozwala edytować tagi ID3, na których zapisane są: tytuł utworu, nazwa artysty, album i inne informacje o piosence. Dzięki nim piosenki będą automatycznie pogrupowane w albumy, gdy przeniesiemy je np. na telefon. Czasami programy, które pozwalają pobierać wideo i audio z YT, są równocześnie odtwarzaczami multimedialnymi i organizerami plików. Warto posiadać jedną aplikację, która obejmuje wszystkie istotne dla nas funkcje. Oto kilka przykładowych pobieraczy:

  • 4K Download
  • JDownloader
  • YouTube Song Downloader
  • Freemake Video Downloader
  • Free YouTube Download
  • 5KPlayer (odtwarzacz multimedialny z funkcją pobierania).

Wydawcy niektórych programów oferują także inne aplikacje z przydatnymi funkcjami, np. do edycji filmów czy tworzenia prezentacji. Zadowoleni użytkownicy chętnie korzystają z dodatkowych usług. Zwracajmy jednak uwagę na to, czy pobieracze i inne aplikacje są w pełni darmowe. Czasami dopiero po zainstalowaniu programu okazuje się, że trzeba kupić licencję, a wersja demo nie pozwala pobierać wideo czy audio bez znaku wodnego.

Zobacz inne porady jak ściągnąć muzykę z youtube.