Hobby wielu osób są gry komputerowe. To rozrywka, która dostarcza wielu emocji i sporo przyjemności, ale wielokrotnie sama klawiatura i myszka to w tym przypadku za mało, aby osiągać najlepsze wyniki. Z tego powodu warto rozważyć zakup pada do PC. Jaki jednak model wybrać? Na co zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę?

Hobby wielu osób są gry komputerowe. To rozrywka, która dostarcza wielu emocji i sporo przyjemności, ale wielokrotnie sama klawiatura i myszka  to  w tym przypadku za mało, aby osiągać najlepsze wyniki. Z tego powodu warto rozważyć zakup pada do PC. Jaki jednak model wybrać? Na co zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę?

Wygoda użytkowania i wysoka jakość wykonania

Generalnie pad warto przed zakupem sprawdzić. Dobrze jest potrzymać go chwilę w rękach i zobaczyć jak leży w dłoniach. Ergonomia ma naprawdę ogromne znaczenie. Źle dobrane urządzenie nie będzie komfortowe w czasie dłuższych rozgrywek i się po prostu nie sprawdzi. Z tego powodu wiele osób nie chce kupować pada do PC przez internet.

Warto ponadto postawić na model wykonany z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Pad do PC może bowiem przypadkowo spaść na ziemię, co nie powinno jednak zakończyć się od razu jego zniszczeniem czy awarią. Dużą popularnością cieszą się modele z antypoślizgową gumą, która znacznie zwiększa komfort użytkowania pada. Stabilność uchwytu to podstawa, zwłaszcza w przypadku urządzeń analogowych.

Sposób zasilania

Na pierwszy rzut oka pady do PC bezprzewodowe wydają się być o wiele lepszym wyborem. W tym przypadku kabel nie plącze się i nie przeszkadza w czasie gry. Jednak z drugiej strony takie urządzenie działa na baterie, które dość szybko się rozładowują. To zła informacja dla tych osób, które grają dużo i często. Słaby poziom zasilania przekłada się też na gorszą jakość rozgrywki. Czasem lepiej więc zakupić urządzenie przewodowe, ale posiadające odpowiednią długość kabla. Ciekawym rozwiązaniem są modele, które oferują jednocześnie dwie formy komunikacji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie pada do PC?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że pady komputerowe mają identyczne układy przycisków, co urządzenia dedykowane do konsol do gier. Wybór odpowiedniego modelu jest więc kwestią indywidualną i zależną od osobistych preferencji gracza. Podstawą są gałki analogowe (na ogół dwie), przyciski akcji oraz d-pad, a więc tzw. krzyżak. Warto poza tym sprawdzić kompatybilność pada z różnymi platformami. Okazuje się, że coraz mniej padów przeznaczonych jest tylko do komputerów stacjonarnych. Większość z nich łączy się także z konsolami do gier. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie taką uniwersalność i posiadają w domu kilka różnych urządzeń do grania.

Ostatnim istotnym elementem są różnego rodzaju dodatki. Standardowe pady do PC żadnych dodatkowych funkcjonalności nie mają. Są jednak modele nieco droższe, które oferują np. wibracje czy podświetlenie, dzięki którym granie jest bardziej ciekawe, przyjemniejsze. Nie są to jednak elementy w grze niezbędne.

Czy pad do PC jest w ogóle potrzebny?

W przypadku konsoli pad jest czymś zupełnie naturalnym. Jednak już użytkownicy komputerów stacjonarnych nie zawsze decydują się na zakup tego typu urządzenia. Tymczasem wielokrotnie myszka i klawiatura to za mało, aby czerpać w pełni przyjemność z danej gry. Wiele tytułów jest wręcz stworzonych do grania na padzie. Dobrej klasy pad zastępuje klawiaturę i myszkę, dlatego jego zakup powinny rozważyć przede wszystkim te osoby, które grają dużo i często.

Poznaj również ranking padów do PC i sprawdź na jakie modele postawiła większość graczy.