Inwestycje w kryptowaluty stanowią jeden z popularniejszych kierunków, wybieranych przez spore grono osób, które szukają sposobu na dywersyfikację swojego portfela. W wielu przypadkach potrafią one przynieść solidne zyski, zwłaszcza gdy inwestor podchodzi do działania z rozwagą, wiedzą i doświadczeniem. Wielkim wsparciem bywają również praktyczne boty tradingowe. Do czego można je wykorzystać i w jaki sposób wspierają one trading? Nieco więcej na ten temat opowiemy w dalszej części tekstu.

Na czym polega trading kryptowalutowy?

Istnieje wiele sposobów inwestowania w kryptowaluty. Jedną ze strategii, cieszącą się nieustannie rosnącym zainteresowaniem, jest trading. Co to takiego?

To technika, którą wykorzystuje się również w innych obszarach inwestycyjnych. Polega na zakupie kryptowalut i sprzedaży, by uzyskać zysk z różnicy kursowej. W odróżnieniu od klasycznego inwestowania, trading zakłada jednak działanie w krótkich jednostkach czasu, bez konieczności mrożenia środków przez długie lata.

Ze względu na długość poszczególnych transakcji wyróżnia się:

  • scalping (kilkuminutowe bloki),
  • day trading (transakcje w ramach jednego dnia),
  • swing trading (działanie przez kilka sesji),
  • position trading (perspektywa kilku tygodni).

Krótka perspektywa oznacza większe zaangażowanie ze strony tradera oraz konieczność nieustannego śledzenia bieżących kursów wybranych par kryptowalutowych na konkretnych giełdach. Nieuwaga może bowiem doprowadzić do poważnych strat lub ograniczenia zysków.

W wielu sytuacjach pomocna bywa automatyzacja i sprawny bot do kryptowalut np. od EazyBot.pl.

Boty tradingowe – automatyzacja w świecie transakcji kryptowalutowych

Czym są boty kryptowalutowe? To oprogramowanie pozwalające na automatyzację handlu kryptowalutami na różnych giełdach kryptograficznych. Wystarczy tylko określić na wstępie odpowiednie parametry, a robot samodzielnie będzie śledził kursy wybranych par kryptowalutowych, otwierał i zamykał transakcje, by wygenerować dla tradera jak największy zysk.

Nie wymaga to uwagi ani nieustannego weryfikowania sytuacji na giełdach – bot czuwa nieustannie i dba o to, by zamykać sprzedaże z jak największą korzyścią dla inwestora.

Kto może wykorzystywać boty – rozwiązanie dla początkujących czy zaawansowanych traderów?

Boty kryptowalutowe są nieustannie udoskonalane. Niektóre zyskują bardzo wąski zakres specjalizacji, wspierając konkretne strategie i metody tradingowe. Dzięki temu stają się coraz bardziej skuteczne i generują zyski dla traderów.

Kto może korzystać z takiego rozwiązania? Automatyzacja tradingu to świetne rozwiązanie dla początkujących inwestorów, którzy dopiero zdobywają wiedzę i doświadczenie na giełdach kryptograficznych. Bot pomaga im zauważyć okazję, by zacząć zarabiać w świecie kryptowalut. Takie oprogramowanie bywa również korzystne dla doświadczonych traderów. Stosują oni automatyzację, by zoptymalizować swoje działania. Roboty realizują za nich wiele transakcji, oszczędzając czas na żmudne analizy rynku. Dzięki temu specjaliści mogą skupić się na śledzeniu wybranych par i trendów na giełdach, by jeszcze bardziej zwiększyć swoje zyski.

Dlaczego warto postawić na boty – najważniejsze zalety automatyzacji

Wiele osób decyduje się na używanie botów kryptowalutowych. Dlaczego? Przede wszystkim takie narzędzie pozwala na handel 24/7, bez udziału tradera, który może skupić się na specyficznych aspektach handlu, pracy zarobkowej lub życiu rodzinnym, podczas gdy boty generują dla niego zyski.

Oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalne możliwe bezpieczeństwo w handlu kryptowalutami. Boty starają się zamykać wyłącznie zyskowne transakcje, dzięki czemu da się zarobić więcej i ograniczyć możliwość straty. W końcu używanie kryptobotów jest niezmiernie wygodne i bardzo intuicyjne. Można korzystać z ustawień domyślnych lub zapisywać własne preferencje, by uzyskiwać jak najlepsze rezultaty z handlu kryptowalutami. Dzięki temu trading staje się znacznie prostszy, nie wymaga też tak wielkich nakładów czasu ani doświadczenia, by zacząć odnosić pierwsze sukcesy.

Pamiętajmy jednak, że nawet gdy wykorzystuje się najnowsze technologie i zaawansowane oprogramowanie, należy podchodzić do tradingu rozsądnie. Każda inwestycja wiąże się bowiem z ryzykiem i możliwością straty. Trzeba zatem działać rozważnie i inwestować racjonalne kwoty. Niech takie działania przynoszą zyski, a nie stanowią zagrożenie dla stabilności budżetu i sytuacji finansowej rodziny.