ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Abonament grupowy, nazywany także rodzinnym, to świetna oferta, która jest bardzo wygodna i ekonomiczna. Abonament grupowy sprawdzi się nie tylko w przypadku rodzin z dziećmi, lecz także par małżeńskich oraz grup znajomych, którym zależy na oszczędnościach.

Zalety abonamentu grupowego

Wiele osób poszukuje oferty abonamentu, w której skład wchodzą nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, a także duży pakiet transferu danych. Wszystko to można znaleźć w abonamencie grupowym, czyli opcji dla rodzin, par oraz grup znajomych. Styczeń to czas postanowień noworocznych, które mogą odnosić się do odchudzania, rozwoju zawodowego lub oszczędzania.

Abonament rodzinny to świetna opcja dla oszczędnych osób, które chcą spełnić przynajmniej jedno postanowienie noworoczne. Można więc uznać, że zdecydowaną zaletą abonamentu grupowego są niskie koszty miesięczne, dużo bardziej atrakcyjne niż w przypadku abonamentu indywidualnego. Im więcej osób zdecyduje się na przystąpienie do abonamentu grupowego, tym większe oszczędności, ponieważ za każdy kolejny numer opłata miesięczna maleje. W skład oferty abonamentu rodzinnego wchodzą zwykle następujące elementy:

  • nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne,
  • darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci,
  • pakiet internetu (około 20 GB),
  • możliwość korzystania z roamingu międzynarodowego, czyli wykonywania połączeń z zagranicy.

Kolejną zaletą abonamentu rodzinnego jest możliwość kontrolowania wydatków. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rodziców z dziećmi lub nastolatkami. Dla każdego z użytkowników można także wybrać trochę inny pakiet, na przykład zdecydować się na większy pakiet internetu dla nastolatka. Abonament rodzinny to także świetna opcja dla grupy osób znajomych, którym zależy na niższych miesięcznych kosztach za usługi telefoniczne. Warto także zaznaczyć, że w wielu ofertach istnieje możliwość rozbicia opłat na kilka rachunków, dzięki czemu każdy z użytkowników płaci za swoje usługi. 

Wady abonamentu grupowego

Abonament rodzinny właściwie nie ma żadnych poważnych wad. Można jednak uznać, że takie rozwiązanie najmniej opłaca się dwóm osobom, a więc bezdzietne związki małżeńskie lub partnerskie są najbardziej poszkodowane.

Z drugiej strony, do abonamentu można dołączyć rodzeństwo lub znajomych. Wadą jest także długi czas trwania umowy, który wynosi zwykle 12 miesięcy lub dwa lata. W przypadku abonamentów indywidualnych można obecnie znaleźć oferty bezterminowe, z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, co na pewno jest korzystne dla tych, którym zależy na elastyczności.

Ostatnim minusem może być konieczność płacenia rachunków przez jedną osobę, jednak ta wada dotyczy tylko tych ofert, w których nie ma możliwości rozbicia opłat na kilka rachunków. W praktyce można więc uznać, że abonament grupowy to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku rodzin, jak i grup znajomych.